strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Jak brzmi rozkaz nr 66
wtorek · 29 kwietnia 2008 · 09:27 · Baca · źródło: Oficjalna

Okładkę Rozkazu 66. mieliśmy już okazję przybliżyć. I Luke'a na Mindorze też.

Oficjalna idzie za tzw. ciosem, co w tym wypadku wyjątkowo nie znaczy "dużym zębem słonia". Redaktorzy strony-matki geekowej sagi opisują pokrótce losy pisareczki, która bierze kasę za autorstwo knig o "kloniastych" komandosach, a także wymieniają inne informacje potrzebne do uzupełnienia EU-owej mitologii nerdyckiej.

Wojny klonów doszły do tego etapu, w którym drastycznie zmienia się sytuacja polityczna w galaktyce. W mentalności wiernych starej opcji powoli przeważa defetyzm. Wszędzie zdrada, strach i umysłowa pożoga. Komandosi, "dżedaje" i generalnie Republika muszą powiedzieć "bye, bye" epoce, która bezpowrotnie odeszła, a jeśli miałaby nawet wrócić, na pewno w całkiem innej formie. Właśnie powstało Imperium Galaktyczne.

Po przeprowadzeniu swoich bohaterów przez całą trylogię (Hard Contact, Triple Zero, True Colors) autorzyna K. Traviss stawia "kropkę nad i" dopełniając ciąg do tetralogii, a wojny klonów do zakończenia. Czas krwiożerczych walk dobiegł końca, zaś galaktyka przed czasem względnego pokoju przejść musi jeszcze pewne personalne przetasowania.

W momencie gdy wojska Republiki są rozciągnięte po wszelakich frontach i srodze wykrwawione ciężkimi bojami, ostatnią rzeczą jaką ci strudzeni wojacy chcą usłyszeć jest wieść, że Kanclerz Republiki w tajemnicy trzyma w odwodzie nienaruszone potężne armie klonów. Po co? Sierżant Skirata, guru dla klonów, nie ma zamiaru bezczynnie przyglądać się, jak Palpatine rzuca jego klonich braci jak kamienie na szaniec. Planuje wyprowadzić klony z tego domu niewoli i dokonać masowej dezercji. Jednakowoż jego starania są bezcelowe i bezowocne. Sukces osiągnie dopiero po odwróceniu przyspieszonego procesu starzenia się istot wytworzonych na bazie DNA Janga Fetta. W sukurs będzie musiał przyjść mu wróg, naukowiec CIS-u, Ovolot Qail Uthan. Badacz w tej chwili znajduje się w republikańskim więzieniu. Pojmani przez zdradzieckie układy swoich przełożonych oraz zmuszeni do walki o swoje życia, teraz już pozbawieni złudzeń Null ARC oraz komandosi mimo to biją się nadal, zdeterminowani by wydrzeć wiktorię Separatystom oraz ocalić galaktykę przed tym niszczycielskim konfliktem.

Lecz nawet najpotężniejsza broń może nie wystarczyć by powstrzymać prawdziwe zagrożenie. I już nic nie przeszkodzi apokaliptycznej grozie jaka zapanuje wskroś usianej gwiazdami przestrzeni, kiedy zeschnięte wargi Palpatine'a wypowiedzą złowieszcze słowa: The time has come. Execute Order 66. Dla klonów zakodowana transmisja znaczy jedno - "dżedaje" próbują zamachu stanu, trzeba ich unieszkodliwić.

Ze swoimi wiarą w Republikę oraz lojalnością dla Jedi wystawionymi na próbę klony z oddziałów Omega i Delta muszą zmierzyć się z rozkazem 66. Jak na niego zareagują?

O tym w delreyowskim hardcoverze, który ukaże się dopiero we wrzesniau. I raz jeszcze okładka narysowana przez Grega Knighta. Całą obwolutę książki zaprojektował David Stevenson.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016