strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


The Clone Wars, made in Taiwan
sobota · 15 wrzesnia 2007 · 11:05 · DarkMiagi · źródło: StarWars.com

Okazuje się, iż w produkcję animowanego komputerowo serialu The Clone Wars zaangażowane są już nie dwa, a trzy studia. Skala przedsięwzięcia spowodowała, że Lucas sięgnął dodatkowo po specjalistów z - uwaga - Tajwanu.

Tak nam doniesiono w tym oto newsie na Oficjalnej, który dodatkowo przedstawia charakterystykę każdego z trzech elementów LAL (Lucasfilm Animation Limited) i przedstawia kształt ich współpracy.

Ludzie w studiu w Big Rock Ranch (tuż obok Skywalker Ranch) zajmują się opracowaniem fabuły, pisaniem scenariuszy, opracowaniem postaci oraz wymową artystyczną. Tu też pracują programiści, modelarze oraz specjaliści od tekstur i kolorów. Produkt końcowy, to gotowe postacie, pojazdy, a także scenerie, które wraz z opisem przesyłane są do pozostałych dwóch lokacji.

Studia w Singapurze i Tajwanie zajmują się głównie animacjami oraz efektami oświetleniowymi w poszczególnych epizodach (dodatkowo, Tajwan tworzy również własne modele, tekstury itp.). Biura specjalizują się w konkretnych dziedzinach: spece z Singapuru koncentrują się głównie na płynności animacji oraz odpowiednim zgraniu tekstu z ruchem warg, natomiast prace w Tajwanie koncentrują się głównie wokół pracy ze światłem.

Gotowe ujęcia przesyłane są z powrotem do Big Rock, gdzie oceniana jest ich jakość. Na koniec wmontowywana jest jeszcze ścieżka dźwiękowa, którą otrzymuje do obróbki Skywalker Sound.

Proces, jak widać, wyczerpujący i złożony. Miejmy nadzieję, że efekt będzie adekwatny do opisanych wysiłków.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016