strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Rick McCallum o serialu TV UPDATE 4
wtorek · 25 wrzesnia 2007 · 09:38 · DarkMiagi · źródło: TheForce.net

UPDATE 4: Zgodnie z przewidywaniami, najnowszy fragmencik (nawet nie fragment) wywiadu z Rickiem McCallumem nie przyniósł żadnych konkretnych informacji. Gość stwierdził, że na dzień dzisiejszy nie mają w planach wstawienia do serialu ani Lorda Vadera, ani Palpatine'a, jednak nie wyklucza takiej możliwości w sytuacji, gdy Lucasowi zależałoby mocno na podbiciu oglądalności.

W najbliższym czasie serwis planuje przeprowadzenie wywiadów z Rayem Parkiem i Jayem Lag'aia. Będziemy trzymać oko i ucho na pulsie spraw.UPDATE 3: Rzucono nam na pożarcie kolejny fragment wywiadu. Tradycyjnie wnosi on niewiele nowego; pojawiła się jedynie ciekawa wieść, iż w serialu (tym z aktorami) zagości grupa nieznanych nam wcześniej łowców nagród.

Ostatni fragment w poniedziałekk, a w nim odpowiedź na pytanie "Czy Vader będzie miał tzw. cameo w serialu?".UPDATE 2: Jest już dostępny drugi fragment wywiadu. Rick potwierdził w nim, że obecne plany uwzględniają nakręcenie 100-400 odcinków serialu telewizyjnego z aktorami. Zaznaczył również, że jeśli wszystko będzie szło, jak należy i nastroje dopiszą, ilość odcinków będzie praktycznie nieograniczona. Wszystko to dzięki niesamowitej i "nieskażonej" atmosferze australijskiego przemysłu filmowego.UPDATE: Jak donosi wiecznie czujny TFN, ekipa australijskiego Sci-Fi Central prezentować będzie w tym tygodniu na swojej stronie internetowej fragmenty wywiadu z Rickiem McCallumem. Jest już nawet pierwszy fragment, który niestety powtarza to, co już zostało powiedziane w wywiadzie dla Insidera (link do fragmentu poniżej). Rick potwierdza, że są gotowi przenieść Gwiezdne wojny do formatu 3D, jednak jest to kosztowny proces i żeby się zwrócił potrzeba około 5000 cyfrowych kin w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Do roku 2009 raczej niewiele się ruszy.Na stronach TheForce.netu pojawił się nieco spóźniony już news, dotyczący najnowszego zeszytu Star Wars Insidera, który zawiera między innymi wywiad ze znanym i lubianym Rickiem McCallumem. Dzięki uprzejmości Oficjalnej, możemy zapoznać się z fragmentem tekstu, w którym mowa jest o serialu telewizyjnym Star Wars z udziałem aktorów.

Okazuje się, iż Rick i George przepytali ponad 200 scenarzystów w USA, Francji, Czech, i Węgier. Docelowo, nad serialem będzie pracować 5-6 autorów z całego świata. Spotkania dotyczące kształtu scenariusza mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na gotowe scenariusze przyjdzie poczekać ok. 6 miesięcy, zatem zdjęcia rozpoczną się prawdopodobnie na przełomie 2008 i 2009 roku.

Na chwilę obecną, serial kręcony ma być w Australii. Fabuła ma być mroczniejsza i bardziej dojrzała oraz wyraźnie oparta o perypetie głównych bohaterów. Brak jednak konkretów, co do ilości epizodów; najprawdopodobniej wyemitowanych zostanie 13-16 odcinków w ciągu roku lub dwóch lat. Po 2-3 latach postacie z pierwszej serii miałyby zyskać własne serie. W ten sposób, po 4 latach Rick ma nadzieję na utworzenie 4 lub 5 odrębnych serii, z których każda miałaby po 13 odcinków.

Rozmowa zeszła też na kwestie czysto techniczne, takie jak medium przekazu. Rick stwierdził, iż tradycyjne sieci telewizyjne odpadają, ponieważ nie chce, aby opowieść była przerywana w trakcie. Bohater wywiadu nie przywiązuje też większej wagi do konfliktu HD-DVD / Blu-ray, gdyż przewiduje ich wyparcie przez usługi pobierania filmów za pośrednictwem łączy szerokopasmowych. Zyskaliśmy także potwierdzenie, iż na tę chwilę Lucasfilm nie planuje kręcenia filmów w technologii 3-D.

Oryginalna wersja wywiadu znajduje się pod tym adresem.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016