strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


LucasArts pomaga w walce z rakiem
środa · 30 czerwca 2004 · 23:28 · Rif · źródło: Interia

Nie samymi Gwiezdnymi Wojnami człowiek żyje. Ostatnimi czasy mówi się, że LucasArts nie widzi już nic poza gwiezdną sagą. Poniższy cytat przytaczany za Interią zdaje się temu przeczyć:

Jeden z developerów Lucas Arts pomógł w realizacji marzenia chłopca chorego na białaczkę - wspólnie stworzyli grę, która wyjaśnia chorym na raka dzieciom zasady walki z chorobą. Gra jest udostępniana bezpłatnie w Internecie. 9-letni Ben Duskin od 5-go roku życia zmaga się z białaczką. Przed rozpoczęciem kuracji lekarz zasugerował matce chłopca, aby w jakiś sposób pokazać mu mechanizm leczenia, co pozwoliłoby Benowi lepiej znieść cierpienia podczas kuracji. Pani Duskin próbowała wyjaśnić synowi terapię powołując się na klasyczną grę "Pac Man" i opowiadając o niszczeniu komórek raka. Tak właśnie Ben wpadł na pomysł stworzenia własnej gry, która pomogłaby mu lepiej zrozumieć swoją sytuację.

Rodzice chłopca zgłosili pomysł do organizacji charytatywnej z San Francisco, która specjalizuje się w spełnianiu życzeń chorych dzieci. Realizacja pomysłu Bena wydawała się mało realna do chwili, gdy o pomyśle dowiedział się Eric Johnston - programista z LucasArts. Johnston przez kilka miesięcy wspólnie z Benem pracował nad grą. Tak powstało "Ben's Game".

W grze mały chłopiec porusza się na desce i walczy ze zmutowanymi komórkami. Napotykane potwory przedstawiają problemy, z jakimi boryka się dziecko podczas chemioterapii - gorączkę, krwotoki, wypadanie włosów. Te spotkania negatywnie wpływają na formę bohatera. Gracz zostaje przez nie osłabiony, ale nie może zginąć - ostatecznie zawsze wygrywa. Pisząc program Johnston uwzględniał wszystkie uwagi Bena.

"Wiedział jakie atrybuty ma posiadać gracz - zdrowie ze szpitala, amunicję z apteki i nastrój, który wynosi z domu" - opowiada o pracach nad grą Johnston. Gra jest na tyle prosta, by mogli w nią grać nawet najmłodsi. Ben jest przekonany, że gra może pomóc dzieciom, które znalazły się w takiej sytuacji jak on.

"Po prostu chciałem, żeby dowiedzieli się co z ich ciałem robią lekarstwa i jak to pomaga" - mówi Ben. "I mam nadzieję, że nauczą się nie poddawać i walczyć, bo bez tego nie będzie lepiej".

Gra jest udostępniana bezpłatnie w internecie. Choć wciąż znajduje się w fazie testów, została już pobrana ponad 35 tys. razy. W trakcie jej powstawania, Ben pozytywnie zakończył terapię!

Opisaną grę można pobrać stąd (plik ZIP liczy 4, 2 MB. Dostępna jest wersja beta4.


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016