strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Star Wars Miniatures
wtorek · 15 czerwca 2004 · 11:04 · Rif · źródło: sw.com

Nie lada atrakcją uraczy amerykańskiego odbiorcę firma Wizards of the Coast (to ci od SW RPG d20 i karcianki SW TCG). Zbliża się bowiem premiera „bitewniaka”, czyli figurkowej gry bitewnej Star Wars Miniatures, opartej o zasady gry RPG, a rozgrywającego się oczywiście w świecie Gwiezdnych Wojen.

Rebel Storm, pierwsza odsłona gry składać się będzie 60 miniaturowych postaci. Pakiet startowy zawierał będzie osiem miniaturek, w tym dwie ekskluzywne wchodzące tylko w skład startera. Pozostałe figurki będzie można nabywać w postaci boosterów (siedem figurek w paku), tak jak to ma tradycyjnie miejsce przy grach karcianych.

Poza figurkami w starterze znajdzie się instrukcja, kostka dwudziestościenna, kolorowe karty postaci ze statystykami, składana plansza i dziewięć elementów terenu.

I pytanie zasadnicze: czy gra będzie dostępna w Polsce, najlepiej w polskiej wersji językowej? Niestety, jak na razie nic nie słychać na ten temat. Po cichu liczymy, że któryś z dystrybutorów gier fabularnych zająłby się grą, a może pokusiłoby się o to wydawnictwo De Agostini w formie podobnej do „bitewniaka” Władcy Pierścieni. W tym ostatnim przypadku trzeba mieć jednak w pamięci, krótki romans z De Agostini z Encyklopedią Star Wars, która zakończyła żywot na próbnej serii czterech zeszytów.


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016