strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Alderaan 2004 - Wstępny plan konwentu
niedziela · 13 czerwca 2004 · 18:34 · Dawidos · źródło: PAJ

Na stronie Polskiej Akademii Jedi pojawił się wstępny plan drugiego ogólnopolskiego konwentu fanów Gwiezdnych Wojen - Alderaan 2004. Organizatorzy zastrzegają, że jest to narazie wstępny plan, gdyż do sierpnia wszystko może ulec zmianie. Oto informacja :

Choć do Alderaanu 2004 zostało jeszcze trochę czasu, już teraz znany jest ramowy przebieg. Ramowy? Z dwóch względów, Polska Akademia Jedi szykuje pewne niespodzianki, o których uczestnicy dowiedzą się dopiero na miejscu, a z drugiej strony nauczeni doświadczeniem wiemy, że dokładna rozpiska co do godziny jest dobrym posunięciem, ale jej ortodoksyjne przestrzeganie nie służy konwentom. Może się zdarzyć, że z jakiś powodów zostaną wprowadzone pewne zmiany, już podczas Alderaanu.

Przybywający z dalszych części Polski, będą mogli pojawić się w szkole już w piątek, po godzinie 17:00, a czas do rozpoczęcia konwentu mają przeznaczyć na odpoczynek, przymierzanie przebrań oraz sen. Całość rozpocznie się dopiero w sobotę. Między 10:00-11:30 zostaną przeprowadzone wszelkie formalności, wtedy też będzie trzeba zapisać się do niektórych konkursów, ale co najważniejsze, będzie trzeba zapisać się do LARPa.
Około godziny 12:00 nastąpi oficjalne otwarcie konwentu.
Pierwszy dzień to przede wszystkim dzień konkursów. Oczywiście odbędą się elementy turnieju Mocy. Dzień ten to przede wszystkim jednak konkursy wiedzowe i karciane. Karcianki zostaną połączone ze specjalnymi pokazami prezentującymi ich zasady, skierowanymi w szczególności do osób, które nie miały z nimi nic wspólnego. Przewidziane są konkursy TCG i Sabacca, ale wiele zależy od chętnych. Jak pojawią się osoby umiejące grać w CCG lub Young Jedi to wtedy także może odbyć się konkurs tych gier. Miejsce będzie, ale PAJ nie jest w stanie zapewnić uczestników, zatem to zależy w dużej mierze od grających. W miedzy czasie odbywać się będą też eliminacje a potem turnieje do konkursów związanych z grami.
Konkrusy wiedzowe w dzień pierwszy będą trzy. Będzie to konkurs z wiedzy ksiązkowo-komiksowej – w podobnej formule do zeszłorocznej. Drugi konkurs będzie dotyczył wiedzy tak zwanej kanonicznej – będzie to mutacja konkursu filmowego. W jego skład będą wchodzić jedynie filmy, seriale oraz ich mutacje (książki, komiksy czy albumy). Mogą zatem paść pytania w stylu – jakiej rasy był Greedo, mimo że w filmie nikt o tym nie wspomina. Wiedzę tę będzie trzeba też umieć poprzeć znajomością scen z filmów, np. przez rozpoznawanie wycinków. Trzeci konkurs będzie poświęcony twórczości Johna Williamsa. Nie będzie on ograniczony do Gwiezdnych Wojen, ale poza suchą wiedzą, trzeba będzie mieć też dobry słuch.
W sobotę odbędzie się też rozmowa z tłumaczami, w trochę innej formie niż poprzednio. Będzie obecna Aleksandra Jagiełowicz.
Oczywiście będzie też prezentacja Polskiej Akademii Jedi oraz ruchów fanowskich – to drugie może zostać też przeniesione po części na drugi dzień, w zależności ile tych ruchów będzie.
Na koniec prezentacji Polskiej Akademii Jedi odbędą się pokazy walk. Tyle, że będzie to w zupełnie innej aranżacji niż rok temu. Pokazy te będą fabularyzowane i będą swoistym wprowadzeniem do LARPa, zatem oglądając je bardzo uważnie będzie można wyciągnąć przydatne wnioski. Stąd też ważne jest to, by zapisy do LARPa odbyły się wcześniej.
W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się pewnie oglądanie filmów z sagi – zapewne nie wszystkich, ale jakich to się jeszcze okaże – obecnie załatwiane są formalności.
W niedziele rano odbędzie się LARP, który będzie trwał koło trzech godzin. Będą w nim trzy drużyny, z których każda będzie mieć własne cele. W drużynach cześć postaci dostanie specjalne role do odegrania. Tu jest jedna prośba, by lepiej nam się grało, zachęcamy do przebrania się w klimatyczne stroje – Jedi, Imperialnych itp. Dopiero wtedy zabawa nabierze rumieńców.
Później odbędą się konkursy strojów – w zupełnie innej formule niż rok temu. Odbędzie się też drugi konkurs filmowy, tym razem zupełnie nie dotyczący wiedzy treściowej, ale koncentrujący się na sprawach około filmowych, czyli twórcach, ich życiu, ich innej twórczości oraz przede wszystkim przebiegu powstawania filmów.
Jeśli wypali pokaz fanfilmów – bo na razie głównie zgłosiły się osoby ze zwiastunami swoich dzieł, odbyłby się on drugiego dnia.
Giełda i Galeria – zostaną przygotowane przez PAJ, a raczej zostaną wyznaczone miejsca, gdzie mogą się one odbyć, ale bez odzewu ze strony uczestników, to na pewno nie wypali.
W niedziele zostaną też rozstrzygnięte konkursy na przysłane prace na Alderaan (więcej >>>).
Całość zostanie zakończona koło godziny 16:00. W między czasie przewidziane są posiłki.
Zgłoszenia należy przysyłać do końca czerwca, czyli już niewiele czasu zostało (informacja jak wysłać zgłoszenie). Kwestia zdjęć jest taka, że potrzebne one będą do identyfikatorów. Nie muszą to być zdjęcia legitymacyjne – mogą być np. wydrukowane podobnej wielkości inne zdjęcia. Kwestia płatności zostanie podana niebawem i na pewno będzie można wpłacać akredytację po 30 czerwca, kiedy to zakończymy przyjmowanie zgłoszeń. Swoje pomysły na temat konwentu można zgłaszać tutaj.
I jeszcze jedna informacja, koszulki będą jedynie dla osób chętnych.

Alderaan 2004 odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia 2004, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu, przy ulicy Skwerowej 21.


Jeśli masz jakieś pomysły odnośnie Alderaanu to wypowiedz się w tym topicu. Ogólna dyskusja o konwencie toczy się tu.

Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016