strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Władca Pierścieni vs. Star Wars? Nie!
sobota · 16 lutego 2002 · 18:59 · Franki

Adam przysłał do nas następujący list:Od jakiegoś czasu (a właściwie od ujawnienia daty premiery Władcy Pierścieni w Polsce) spotykam się z ciekawym i przykrym zjawiskiem, a mianowicie z porównywaniem Władcy Pierścieni i Gwiezdnych Wojen. Z każdej strony słyszę: "Władca Pierścieni pobije Gwiezdne Wojny...", "Władca Pierścieni zarobi więcej niż Gwiezdne Wojny...", "Władca Pierścieni zdobędzie więcej Oskarów niż Gwiezdne Wojny...", "Drużyna Pierścienia ma większy budżet niż Gwiezdne Wojny...", "Władca Pierścieni ma lepsze efekty niż Star Wars". Takie właśnie opinie czytam ciągle w Internecie, słyszę od znajomych, a nawet z radia i telewizji.

A ja mówię: NO I CO Z TEGO? Jakie, do grzyba, ma znaczenie, że ten film ma większy budżet od tamtego? Ludzie, opamiętajcie się! Jak można porównywać dwa zupełnie różne filmy? [...] Ja rozumiem, że masa ludzi czekała na filmową wersję trylogii Tolkiena, ale niech te osoby, które porównują Gwiezdne Wojny i Władcę Pierścieni, dadzą sobie spokój, bo to są dwie różne rzeczy.

Najśmieszniejsza była petycja do Lucasa, żeby oddał fotel reżysera Jacksonowi :-). Ludzi zachwycili się Peterem Jacksonem, bo dobrze zrealizował Drużynę Pierścienia. Wszystko OK, ale czy równie dobrze sprawdziłby się przy Epizodzie 2 lub 3? Nie sądzę. Lucas już od wielu lat siedzi w temacie SW [for goodness sake, George nie tylko siedzi w temacie SW - on go wymyślił! ;) - przyp. Frankiego] i nie wydaje mi się, żeby ktoś inny mógł lepiej wykonać jego pracę.

I jeszcze jedno. Trzeba pamiętać, że Jackson kręcąc Drużynę Pierścienia opierał się na książce, miał ułatwione zadanie, a George Lucas wszystko tworzy sam.

Więc niech niektórzy najpierw się zastanowią, zanim znów stworzą duel Władca Pierścieni vs Star Wars.

Adam Kieszczyński
ny-goth@o2.pl

Zapraszam do dyskusji by e-mail.
A ja zapraszam do dyskusji na Holonecie. Wątek na ten temat został stworzony już jakiś czas temu, ale zawsze mile widzimy nowe poglądy.

Generalnie zgadzam się z wypowiedzią Adama. Chodzi mi o to, że spór SW vs. LOTR jest po prostu dziecinny. Oczywiście można podejść do tej kwestii humorystycznie i wtedy nie ma sprawy.

A Lucas nie robi wszystkiego sam, o czym najlepiej świadczą napisy na końcu każdego filmu ;-).
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016