strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Kolekcjonerzy figurek w Polsce UPDATE
piątek · 2 listopada 2001 · 15:50 · Franki

Moja uwaga z poniedziałku, że "w Polsce praktycznie nie ma prawdziwych kolekcjonerów figurek" wywołała żywiołową reakcję dwóch czytelników. Zobaczmy co ma do powiedzenia Paweł Fejfer:Mam małe pytanie odnośnie newsa o nowych figurkach: kto według was jest prawdziwym kolekcjonerem? Z tego co wiem IG poświęca im trochę czasu (BTW: co się stało z Probe Droid - świetna strona ). Ja również poświęcam im nieco uwagi, wiec jest nas co najmniej dwóch :-). Na potwierdzenie wysyłam zdjęcia mojej kolekcji - jest tego powyżej 200. sztuk.

Kolekcja Pawła Fejfera...


...i jej dalszy ciąg :)

Huh, gratuluję pokaźnego zbioru! Pytanie odnośnie Probe Droid przesłałem do 88 i jak dostanę odpowiedź zamieszczę ją jako update do tego newsa. Przejdźmy teraz do kolejnego listu nadesłanego przez Dartha M@Skę:"w Polsce praktycznie nie ma prawdziwych kolekcjonerów figurek"

Słowo "praktycznie" jest trochę nie na miejscu... ja osobiście (plus dwóch moich kolegów) stanowimy paczkę hardcorowych zbieraczy POTF i POTJ mimo wąglika w USA ;)), bo na Hasbro w kraju nie ma co liczyć niestety. Więc podejmujemy to niewiarygodne ryzyko i sprowadzamy TWARDY TOWAR ze źródła ;). Trzech zbieraczy plus IG-88 to już potęga w skali kraju! Tak więc praktycznie ;) można powiedzieć, że jest nas sporo ;)
To miłe, że są w naszym pięknym kraju kolekcjonerzy w liczbie większej niż jeden, ale nie zmienia to mojej opinii, że grupa osób zbierających figurki nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia dystrybutora. Nie zrozumcie mnie źle, szanuję was i wasze hobby (jakże mogłoby być inaczej?) i martwi mnie posucha na naszym rynku, ale nie zmienia to faktu, że jako kolekcjonerzy nie macie na razie znaczenia dla polskich firm.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi na ten temat, czekam na nie pod tym mailem. Możecie również przysyłać zdjęcia swoich kolekcji.

Aha, no i koniecznie weźcie udział w nowej ankiecie dotyczącej ilości posiadanych przez was figurek.

UPDATE: Kontynuujemy temat figurek na gruncie polskim (czy jakoś tak). Tym razem list przysłała do nas Marta. Muszę uczciwie przyznać, że dawno nie dostałem tak fajnego maila. Zresztą przeczytajcie sami...

Hobby to pojęcie niezwykle szerokie, które każdy może pojmować inaczej. Jedni zbierają znaczki, inni pocztówki, jeszcze inni lubią gotować. Ci, którzy nie mają żadnych zainteresowań to ludzie bardzo biedni - ich życie sprowadza się do czynności codziennych, mechanicznych, wykonywanych beznamiętnie. Ja uważam, że wszyscy powinni mieć jakieś ulubione zajęcie w życiu, któremu będą poświęcać kilka minut każdego dnia, by stał się on ciekawszy.

Sama dopiero niedawno zorientowałam się, że posiadam swoje hobby. Od ponad roku jestem zaaferowana filmem Gwiezdne Wojny. Zaczęłam rozszerzać swą wiedzę na ten temat poprzez czytanie opowiadań, przewodników itp. Jednak dopiero po jakimś czasie doszłam do wniosku, że oprócz książek moimi ulubionymi rzeczami z tego filmu są figurki. Choć mają one zaledwie 4 cale, poświęciłam im kilka półek w moim pokoju. Mam ich około 30., ale jak chyba każde kolekcjonerstwo także i moje zaczęło się od pojedynczego egzemplarza.

A było to tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Nie znając jeszcze dokładnie treści Trylogii zapragnęłam figurki Lei. Trafiłam na szczęśliwy okres roku, kiedy po wejściu na wielki ekran Epizodu I nasz rynek obfitował w zabawki z Gwiezdnych Wojen. Do dziś żałuję, że kupiłam sobie wtedy tylko Leię. Ale cóż, czasu nie cofnę... W każdym razie na Lei się nie skończyło. Potem był Han Solo, Luke, Chewbacca, Anakin Skywalker... Ostatecznie posiadam ponad 30 figurek - część z Epizodu I i część z klasycznej Trylogii. Stoją na półce i są moją dumą. A wiem, że kiedy tylko będę miała okazję zacznę ich kupować więcej i więcej... Na dzień dzisiejszy zdaję sobie sprawę, że potrzebuję jeszcze trzech z nich... Dzisiaj... A jutro może znowu znajdę w Internecie jakieś okazy, które będę musiała mieć...
To był fragment tekstu, który napisałam dość dawno, a który mówił o moim kolekcjonerstwie czyli o.... zbieraniu figurek! Bardzo się cieszę, że ten temat został poruszony na Waszej stronie (właściwie trochę niechcący ;)), gdyż rzadko można znaleźć gdziekolwiek jakieś wzmianki o figurkach po polsku. Wygląda to tak, jakby u nas nie było W OGÓLE "zbieraczy", a to przecież nieprawda.

Ja w każdym razie dołączam swój głos - przyznaję się, zbieram figurki. Jest to zajęcie, które daje mi radość, satysfakcję itd. itp. Moje okazy stoją sobie na półce, niektóre są jeszcze w pudełkach (możecie to zobaczyć na załączonych przeze mnie zdjęciach). Każda ma jakąś swoją historię, pochodzi z jakiegoś miejsca, została gdzieś kupiona. Wszystkie razem z grubsza obrazują historię Gwiezdnej Sagi.

Bardzo ubolewam nad tym, że w naszym kraju nie można dostać tak pięknych okazów, które są w Ameryce. Ale pójście do sklepu na istne "polowanie" (będzie czy nie, już wykupili czy nie, ile kosztuje, na której półce leży) jest tym bardziej cudowne, gdy zdarza się tylko raz na jakiś czas. Staje się wtedy prawdziwie "świątecznym" dniem. Poza tym trzeba przyznać, że są kraje, w których nie ma kompletnie ŻADNYCH figurek, a w tak okropnej sytuacji na szczęście nie jesteśmy postawieni.

Ja także zwracam się do IG-88 z prośbą o aktualki na Probe Droid. Zerkam tam raz na jakiś czas i smutno mi, że nie wspomniano tam nawet dokładniej o nowej serii Power of the Jedi. IG, my prooosssssiiiiimmmmmmyyyy!!!

No i jeszcze kilka słów bezpośrednio dla Was. ICO jest super, zaglądam tu codziennie. Prawdziwie dumna i piękna stolica. Oby Moc nadal Was tak prowadziła!

Pozdrawiam Szanownych Twórców ICO i wszystkich innych kolekcjonerów figurek (oby rzucili nam wkrótce trochę "towaru" ;))

Laie

Dzięki Ci, Marto, za podzielenie się swoimi doświadczeniami (he, he... jak to brzmi ;-) i za miłe słowa dla drużyny zajmującej się tą stronką.

W kwestii Probe Droid: strona wróci. Na razie nie wiemy do końca w jakiej formie, ale możecie spodziewać się jej come-backu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016