strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Złoty Miecz 2000
poniedziałekk · 1 stycznia 2001 · 00:00 · AkuOto wyniki głosowania na Najlepszy Polski Produkt Star Wars z lat 1995-2000:

1. Seria powieści dla dorosłych - Amber. 62 p.
Przypomnijmy tytuły jakie dotychczas ukazały się w tej serii: Dziedzic Imperium, Ciemna Strona Mocy, Ostatni rozkaz, Pakt na Bakurze, Ślub księżniczki Leii, Kryształowa gwiazda, W poszukiwaniu Jedi, Uczeń Ciemnej Strony, Władcy Mocy, Han Solo i utracona fortuna, Han Solo na Krańcu Gwiazd, Zemsta Hana Solo, Spotkanie na Mimban, Lando Calrissian i Gwiazdogrota ThonBoka, Lando Calrissian i Myśloharfa Sharów, Lando Calrissian i Ogniowicher Oseona, Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje, Powrót Jedi, Cienie Imperium, Dzieci Jedi, Miecz ciemności, Planeta zmierzchu, Nowa rebelia, Przed burzą, Tarcza kłamstw, Próba Tyrana, Zasadzka na Korelii, Napaść na Selonii, Zwycięstwo na Centerpoint, Ja, Jedi, Część I - Mroczne widmo, Widmo przeszłości, Wizja przyszłości, Rajska pułapka, Gambit Huttów, Świt Rebelii, Planeta życia oraz antologie Opowieści z kantyny Mos Eisley i Opowieści z Imperium. Dokonania Amberu w tym temacie są rzeczywiście imponujące. Jedyne czego pozostaje nam życzyć Amberowi i sobie to więcej konsekwencji w tłumaczeniu i uwagi przy korekcie. Niemniej jak najszczersze gratulacje za zajęcie pierwszego miejsca i podziękowania za trwanie przy tej serii już ładnych kilka lat. Mamy nadzieję, (i na to się zresztą zapowiada), że Amber nie spocznie na laurach i niejednym nas zaskoczy. Muszę Wam zresztą powiedzieć, że już się to udaje. Mało kto wie, że Amber jest jednym z kilku pierwszych wydawnictw na świecie, który wydał serię Nowa Era Jedi (ale to już inna kategoria) ;)

2. Gwiezdne Wojny Trylogia Wersja Specjalna VHS 1997 - Imperial Entertainment. 40 p.
Całkowicie zgadzam się z ankietowanymi. To naprawdę ładne wydanie. Przypomnijmy, że chodzi o 2 sety wydane w związku z premierą Special Edition na video w 1997 roku. Dostępne były dwa bardzo ładnie wydane boxy. Złoty z wersją Pan&Scan oraz srebrny z wersją panoramiczną. Czas sprzedaży był limitowany i srebrna wersja stała sie naprawdę poszukiwanym towarem gdyz była wydana w mniejszym nakładzie. Wersja złota zalegała jeszcze przez jakiś czas na półkach, ale i ona stała się w końcu bardzo poszukiwanym towarem.

3. Gwiezdne Wojny Trylogia Wersja Specjalna VHS 2000 - Imperial Entertainment. 24 p.
No i mamy niespodziankę. Drugie miejsce także dla Imperial Entertainment! Tym razem dla wydania video, które jeszcze można kupić w sklepach. Śpieszcie się, żeby nie stało się tak jak z poprzednim wydaniem. Kiedy w końcu zniknęło z półek każdy nagle chciał je mieć ;)

4. Seria Nowa Era Jedi - Amber. 23 p.
Brawa za wyjątkowo szybko podjętą decyzję o wydaniu tej serii. Biorąc pod uwagę, że to dopiero jej początek, seria z pewnością będzie także nominowana w przyszłym roku.

5. Gwiezdne Wojny Komiks - Egmont. 18 p.
Mimo wydawniczego fiaska nieistniejący już magazyn komiksowy cieszy się sporym uznaniem wielu fanów. Przypomnijmy, że na przełomie lat 1999 i 2000 ukazało się 11 numerów tego wydawnictwa. Mieliśmy okazję obejrzeć tam między innymi: Boba Fett: Twin Engines of Destruction, Shadow Stalker, Boba Fett: Bounty on Bar-Kooda, X-wing Rogue Squadron: The Phantom Affair, Crimson Empire i inne.

6. Słowniki Obrazkowe - Egmont. 17 p.
Egmont po raz drugi. Tym razem doceniliście dwia Słowniki Obrazkowe (jeden poświęcony był w całości Epizodowi I a drugi klasycznej trylogii). Trudno nie zauważyć uroku tych dwóch albumów. Pomimo nie najwyższych lotów treści merytorycznej (za którą podziękować możemy wydawnictwu DK) album robi wrażenie. Czym? Oczywiście wspaniałymi ilustracjami. Co więcej rodzimy przeduk wygląda doskonale (na tym polu Amber całkowicie przegrywa z Egmontem) i jest zaskakująco tani. Nie dzieje się to bynajmniej kosztem jakości, bo wierzcie lub nie ale papier i druk w polskim wydaniu jest nawet leszy niż w oryginale. Może zatem uda się namówić Egmont na polskie wydanie Star Wars Chronicles? Na pewno by sobie z tym poradzili!

7. Ilustrowane przewodniki - Amber. 15 p.
Amber po raz trzeci. Kto by przypuszczał, że albumy z fachową wiedzą o SW bedą się sprzedawać w większych nakładach? A jednak! A zastrzeżenia? Owszem. Jakość wydań z albumu na album spada.

8/9. Plakaty Special Edition - Syrena. 12 p.
Niespodzianka. Chociaż niezupełnie... To były naprawdę ładne plakaty. Drew Struzan po raz kolejny pokazał na co go stać.
Niesamowite przekroje - Egmony 12 p.
I Egmont po raz trzeci. Tym razem za dwa albumy ukazujące "niesamowite przekroje" pojazdów i statków ze świata SW. Piękne ilustracje, wspaniałe wydanie. Zdecydowanie polecam.

10/11. Kalendarz 2000 / Albumy - Amber. po 11 p.
Nie ulega wątpliwości, że Amber jest największym wygranym tej edycji konkursu. :)

A oto pozostałe nominowane produkty i punktacja:

12. Tazo + Album - Frito Lay. 8 p.
13. Kinowe plakaty The Phantom Menace - Syrena. 7 p.
14. Seria Młodzi Rycerze Jedi - Amber. 6 p.
Seria Komiksowa Dark Empire - TM-Semic. 6 p.
Seria przyborów szkolnych - TOP2000. 6 p.
17. Komiksy TPB (Złoty Wiek Sith oraz mroczne Widmo - Egmont. 5 p.
Trylogia na video, wydanie "THX" z 1995 - Imperial Ent. 5 p.
Mroczne Widmo wydanie video - Imperial Entertainment. 5 p.
20. Kalendarz 2001 - Amber. 4 p.
Puzzle TPM - Trefl. 4 p.
22. Seria Uczeń Jedi - Egmont. 3 p.
23. Album na naklejki TPM - Egmont. 2 p.
24. Wydawnictwa dziecięce seria - Egmont. 1 p.
Materiały promocyjne do wydania video TPM - Imperial Ent. 1 p.
Przybory szoklne - Z&Z Sulejówek. 1 p.

Bez punktów pozostały:
Zdrapki - Frito Lay
Materiały promo do wydania SE video z 1997 roku - Imperial
Fotosy kinowe TPM - Syrena
Album na naklejki SE - TM Semic

I jak? Zgadzacie się? :))
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016