strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Wieści z obozu Rebeliantów
poniedziałekk · 14 czerwca 2010 · 18:20 · DantE · źródło: Eagle Base

Ponieważ w życiu Eagle Base cały czas coś się dzieje, postanowiliśmy raz na jakiś czas dzielić się z Wami skrótowymi relacjami z naszej działalności. Tym razem mamy przyjemność zaprezentować, co wydarzyło się u nas w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.Przełom kwietnia i maja upłynął pod znakiem imprez kameralnych - ostatnio mamy w Polsce prawdziwy wysyp jubileuszowych spotkań lokalnych fandomów, na których jako członkowie zaprzyjaźnionych społeczności fanowskich staramy się w miarę możliwości bywać. I tak 17. kwietnia reprezentacja PG & EB świętowała wraz z Bydgoskim Fanklubem Star Wars sześć lat jego istnienia, a 1. maja nasi członkowie obchodzili hucznie 50. spotkanie Gorzowskiego Stowarzyszenia Miłośników Star Wars "Dagobah".

W dniach 7-9 maja Legiony odwiedziły Katowice, a konkretnie Maj Junior Festival - imprezę towarzyszącą Maj Music Festival. Odbywała się ona w parku na Muchowcu. Obecność postaci z "Gwiezdnych wojen" spotkała się z ogólnym zainteresowaniem i entuzjazmem odwiedzających. Zarówno dorośli, jak i dzieci chcieli sobie zrobić zdjęcie z Lordem Vaderem, rebelianckim pilotem, czy imperialnym strzelcem floty. W sobotę rano wydzielony oddział imperialno-rebeliancki odwiedził też Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie najpierw spotkaliśmy się z dziećmi w sali "Serce", a potem przeszliśmy po oddziałach, aby zanieść trochę uśmiechu najmłodszym, którzy nie mogli przyjść do sali. Wizyta Legionów na Śląsku była bardzo udana i na pewno będziemy tam z przyjemnością wracać.

24 i 25 maja mieliśmy okazję uczestniczyć w III Ogólnopolskim Festiwalu Tatuażu w Grudziądzu, w klubie "Skala". Na miejscu można było podziwiać jak tatuażyści wykonują swoją pracę, zakupić gadżet związany z imprezą a także zrobić sobie zdjęcie z członkami naszej imperialno-rebelianckiej ekipy, która miała okazję zaprezentować się na scenie przy dźwiękach "Star Wars Main Theme". W ten sam weekend reprezentacja zrzeszonych sił Polish Garrisonu i Eagle Base została oddelegowana do Finlandii. Jako wsparcie Nordic Garrisonu i Nordic Outpostu nasi żołnierze przeprowadzili podczas targów Model Expo w Helsinkach zbiórkę na rzecz Unicef. Wystawę odwiedziło w ciągu weekendu 59 268 gości, a dzięki hojności zwiedzających, a także współpracującym z Nordic Garrisonem Muzeum Zabawek, zebraliśmy niebagatelną kwotę 1 220 EUR.

Ostatni weekend maja był dla członków Eagle Base i Polish Garrisonu chyba najbardziej owocnym weekendem w historii obydwu Legionów - w ciągu czterech dni pojawiliśmy się na aż sześciu imprezach! Gdzie można było nas spotkać?

Sobotę, 28. maja, spędziliśmy w Żarach, wpierając wolontariuszy kwestujących na budowę tamtejszego hospicjum i prezentując najmłodszym Legiony podczas imprezy towarzyszącej inicjatywie "Cała Polska Biega". Tam też następnego dnia wzięliśmy udział w paradzie-przemarszu ulicami miasta, zorganizowanym z okazji obchodów 750-lecia Żar. Prosto z korowodu rebeliancko-imperialna ekipa co Sokół wyskoczy popędziła do Kalisza, w którym trwał już festyn rodzinny pod hasłem "Kosmiczna Fiesta". Z wielkim poświęceniem (i ku uciesze rzeszy dzieciaków) dzielni Rebelianci po raz kolejny dali się posiekać i poddusić Lordowi Vaderowi. Jako że deszcz jest żywiołem bezstronnym, zmoczył na koniec równo i imperialnych, i rebeli. Otrzepawszy mundury i zbroje wyruszyliśmy na podbój Łodzi, a dokładniej wziąć udział w obchodach Dnia Dziecka, odbywających się 31. maja w Integracyjnej Szkole Podstawowej nr 67.

A w tym samym czasie, w innym punkcie galaktyki...
...imperialne oddziały wspomagały swoimi siłami imprezy współorganizowane przez współpracującą z Legionami Fundację "Nie Tylko Myśl". Członków PG można było znaleźć w Warszawie na sobotnim "Dniu Dziecka na Chomiczówce" oraz niedzielnym festynie rekreacyjno-sportowym na terenie Parku Olszyna.

Jak każdą naszą akcję, i tym razem wszystkie misje można zaliczyć do udanych. Mali i duzi fani mieli okazję dowiedzieć się co nieco o polskich oddziałach gwiezdnowojennych organizacji kostiumowych, zrobić sobie zdjęcie z ulubionymi postaciami, a najmłodsi - podszkolić się we władaniu blasterem, Mocą czy mieczem świetlnym. Pomimo drobnych problemów natury logistycznej i braku współpracy ze strony pogody, uśmiechy na buziach dzieci i zadowolenie uczestników wynagrodziły wszystkie trudy Legionistów - i oby działo się tak jak najdłużej, jak galaktyka długa i szeroka.

Polska Rebelia może się od niedawna pochwalić nowymi postaciami w swoich szeregach. Do Eagle Base dołączył Przemysław "Jok" Grzesiak - jako Luke Skywalker w stroju z Tatooine (ANH), a grono rebelianckich pilotów powiększyło się o kostium pilota X-Winga (również ANH) zarejestrowany przez Annę "faultfett" Hikiert.Ponownie zapraszamy do odwiedzania naszego forum oraz przybywania na nasze akcje. Podane są tradycyjnie w naszym harmonogramie manewrów. Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!

Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016