strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Historia motyla, którego świat poznał gdy był poczwarką
piątek · 11 czerwca 2010 · 20:29 · Lara NotsilWiększość z nas widziała na YouTubie niespełna dwuminutowy filmik pt. „Star Wars Kid”. Dla większości niewtajemniczonych był to filmik śmieszny. Wyśmiewali chłopaka bujnymi epitetami. Nieliczni nie widzieli w tym nic śmiesznego, ot kolejny filmik, na którym dziecko z nadwagą wymachuje… sztorą? Sprawa okazała się bardziej skomplikowana i zakończyła w sądzie.

Poczwarka:

W 2002 roku kilkunastoletni Ghyslain Raza z Kanady nagrał filmik, w którym wywija imitacją miecza świetlnego. Nie szło mu najlepiej jednak ten klip nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego na jakimkolwiek forum czy jakiejkolwiek stronie internetowej. Niestety jego koledzy z klasy mieli inne plany. Umieścili wideo w sieci i niemożliwe stało się możliwe. Z chłopaka, którego znali nieliczni stał się człowiekiem rozpoznawalnym na całym świecie (według różnych źródeł oryginalne wideo wyświetlane było około miliard razy!).

Ghyslain’owi nie taka sława się marzyła. Raza był wyśmiewany na każdym kroku. Cała masa komentarzy, w których można było przeczytać jaki jest beznadziejny sprawiła, że chłopak się załamał. Ghyslain popadł w depresję, opuścił szkołę średnią i trafił do dziecięcej kliniki psychiatrycznej. Natomiast z osobami odpowiedzialnymi za udostępnienie filmiku spotkał się w sądzie, żądając 250 000$ odszkodowania. Sprawa zakończyła się obustronną ugodą.

Motyl:

Z czasem świat zapomniał o Star Wars Kid. Chłopak nie jest już niezdarnym grubaskiem. Jest studentem prawa na montrealskim McGill University. Niedawno został przewodniczącym Patrimorine Trois-Rivieres, organizacji non-profit zajmującej się ochroną dziedzictwa kulturowego tego francusko-kanadyjskiego, rodzinnego miasteczka Ghyslain‘a.
Historia przypomina baśń Hansa Christiana Andersena „Brzydkie kaczątko”. Tylko ta historia umieszczona jest w XXI wieku. Także jak na taką historię przystało czas na…

Morał:

Internet jest potężny. Wiele osób, które zasiada przed nim i czuje się jak Bóg, któremu wolno wszystko, stają się powodem rozpaczy. Czują się bezkarni i wielcy przez co mogą szydzić z wszystkiego i wszystkich. Natomiast spotykając ich twarzą w twarz często są to ludzie zagubieni i jakże bojaźliwi. Wiadomo, że nie każdy siedzący przed Internetem jest chamem, jednak pamiętajmy wszyscy, że ten wirtualny świat może mieć ogromy wpływ na osoby w prawdziwym życiu. Więc zanim zaczniemy krytykować zastanówmy się dwa razy czy warto.

A oto filmik w ramach przypomnienia:Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016