strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Aktualizacja: Gwiezdne wojny wracają do telewizji
wtorek · 27 kwietnia 2010 · 19:24 · DantE · źródło: TVP.pl

AKTUALIZACJA:
Szykuje się jednak, że Telewizja Polska postanowiła wyemitować kolejne epizody Gwiezdnych wojen. 11 maja o godzinie 20:25 program pierwszy pokaże Atak Klonów. Można przypuszczać, że 18 maja powinna zostać pokazana Zemsta Sithów, ale z naszą telewizją nic nie wiadomo.

------

W przyszłym tygodniu a dokładnie we wtorek 4 maja o godzinie 20:25 TVP1 rozpocznie emisję pierwszego epizodu Gwiezdnych Wojen tj. Mrocznego Widma.

Poniżej oryginalny teks ze strony TVP.pl :)


Dawno temu, w bardzo odległej galaktyce... te słowa zaczynające części kosmicznej sagi George`a Lucasa
rozpoznają miliony fanów na całym świecie. Po raz pierwszy pojawiły się na ekranie wraz z "Gwiezdnymi wojnami"
w 1977 roku. Pomiędzy ostatnim epizodem z pierwszej trójki a premierą kolejnej części minęło jednak niemal 16 długich lat. Wreszcie 19 maja 1999 roku miłośnicy rycerzy Jedi, mistrza Jody i Luke`a Skywalkera, ale i Ciemnej Strony Mocy reprezentowanej przez Dartha Vadera oraz szturmowców Imperium, mogli po raz czwarty wejść do świata wyobraźni Lucasa.

Akcja "Mrocznego Widma" toczy się 32 lata przed bitwą wokół księżyca Yavin IV. Rządy nad znanym wszechświatem sprawuje Republika. Zamieszkujące kosmos rasy mają swych przedstawicieli w senacie i to tam,
pokojowo, rozwiązują swoje spory. Lecz na tak wielkim obszarze trudno utrzymać porządek. Kolejny kryzys ukazuje
słabość Republiki. Potężna Federacja Handlowa Neimoidian rozpoczyna inwazję na niewielką planetę Naboo. Pokoju nie są w stanie uratować nawet członkowie starożytnego zakonu Jedi, od tysięcy lat pilnującego porządku i równowagi Mocy w kosmosie. Dwaj Jedi, mistrz Qui - Gon Jinn oraz jego uczeń Obi - Wan Kenobi, ledwo uchodzą z życiem z pułapki, zastawionej na nich przez Federację. Po dotarciu na Naboo udaje im się uciec z zajętej przez bojowe roboty przeciwnika planety wraz z młodą królową Amidalą. Lecą do stolicy Republiki, Coruscant, by przed senatorami dochodzić sprawiedliwości i odzyskać władzę nad Naboo. Uszkodzenie statku kosmicznego uniemożliwia uciekinierom szybkie dotarcie do celu. Podróżnicy lądują na pustynnej planecie Tatooine. Podczas naprawy korzystają z pomocy 9 - letniego niewolnika Anakina Skywalkera.

Mimo małoletności chłopak zdradza wiele umiejętności technicznych i talent do pilotażu. Ponadto Qui - Gon odkrywa, że Anakin ma olbrzymi potencjał Mocy. Jedi wierzy, że chłopak stanie się niegdyś potężnym wojownikiem i postanawia go szkolić. Obi - Wan jest przeciwny tej decyzji, lecz podporządkowuje się woli mistrza. Tymczasem na Tatooine pojawia się groźny przeciwnik Darth Maul, jeden z Sithów, adeptów Ciemnej Strony Mocy. Obrońcy Republiki zaczynają podejrzewać, że za inwazją na Naboo i niepokojami we wszechświecie stoi jakaś mroczna siła, której widmowy wizerunek wciąż jednak pozostaje nieuchwytny...

W "Mrocznym Widmie", które jest, chronologicznie, czwartą częścią heksalogii, lecz jednocześnie pierwszym fragmentem wielkiej opowieści Lucasa, wystąpił między innymi młody brytyjski aktor Ewan McGregor, znana z "Leona zawodowca" Natalie Portman oraz Liam Neeson, znany także widzom jako ekranowy "Rob Roy". Głos mistrza Jody podłożył Frank Oz, wieloletni współpracownik Jima Hensona, twórcy "Muppetów".

Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016