strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Drugi sezon ”Wojen klonów” czas zacząć!
wtorek · 6 kwietnia 2010 · 18:53 · Rif

Już w najbliższy czwartek w polskojęzycznej wersji Cartoon Network rozpocznie się emisja drugiego sezonu serialu animowanego "Wojny klonów". Z tej okazji prezentujemy Wam obszerną prasową zapowiedź tego wydarzenia.

Ponadto chcemy zakomunikować, że wszystkich zainteresowanych śledzeniem losów bohaterów animowanych "Gwiezdnych wojen" na bieżąco informować będziemy o emisji kolejnych odcinków w formie newsów i na specjalnej podstronie do której prowadzić będzie button na stronie głównego naszego serwisu.Nowa seria Gwiezdnych Wojen: Wojen Klonów powraca na antenę Cartoon Network w kwietniu z podwójną dawką Mocy, akcji, nowych wątków i przełomową animacją komputerową!

Pierwszy sezon serialu emitowany na antenie polskiego Cartoon Network od lutego 2009 r. sprawił, że do grona fanów Gwiezdnych Wojen dołączyło kolejne pokolenie młodych wielbicieli gwiezdnej sagi. Premierowe odcinki serii znajdowały się na pierwszym miejscu wśród seriali najchętniej oglądanych przez chłopców w wieku 6-11 lat.

W nowej odsłonie Gwiezdnych Wojen: Wojen Klonów wraz z rozwojem galaktycznego konfliktu, fabuła serialu staje się jeszcze bardziej porywająca, bohaterowie muszą stawić czoła nowym zagrożeniom i sprostać jeszcze trudniejszym wyzwaniom, a wszystko w towarzystwie animacji na najwyższym poziomie.

Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów Seria 2 to kontynuacja wydarzeń, przedstawionych w pierwszym sezonie. Tradycyjnie w nowych odcinkach widzowie będą mogli zobaczyć jak wysiłki szlachetnych bohaterów zostają skonfrontowane z pokusami ciemnej strony Mocy. Stawka jest jeszcze wyższa niż dotąd, a przyszłość galaktyki leży w rękach Rycerzy Jedi.

Akcja serialu rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami znanymi z II i III części fabularnej sagi – bitwa o pokój trwa, mężni Rycerze Jedi znajdują się na granicy wyczerpania, a liczba wrogów którym muszą stawić czoła wydaje się niewyczerpana. Wojna, która zbiera obfite żniwo, również zdaje się nie mieć końca.

„Tradycyjnie Rycerze Zakonu Jedi pełnili rolę strażników pokoju, a nie żołnierzy” mówi Dave Filoni, reżyser Wojen Klonów. „Nie przywykli do wykorzystywania swojej mocy w długotrwałej walce, dlatego z każdym dniem czują się coraz bardziej wyczerpani. Obok ich udziału w działaniach wojennych, poznamy także tajemnice, które wystawią na próbę ich podstawowe przekonania. Ciemna strona odkrywa swoje zamiary, a Republika słabnie.”

Gdy wojna przybiera nieoczekiwane kierunki, pojawia się wiele okazji do tego, by skorzystać na galaktycznym zamieszaniu. Separatyści zatrudniają pozbawionych skrupułów łowców nagród, by zagwarantować sobie przewagę w starciu. Bezwzględni, nie przestrzegający żadnych reguł najemnicy mają jeden cel – zdestabilizować i zniszczyć Zakon Jedi.

Najbardziej bezlitosnym z nich jest Cad Bane – samotnik, który nie zawaha się przed podjęciem żadnego zadania jeśli tylko cena mu odpowiada. Jak wielu innych przedstawicieli tej profesji jest zimnokrwisty, wyrachowany i nieludzki – jednak nawet między podobnymi sobie, Bane wyróżnia się specyficznym upodobaniem do okrucieństwa. Swoich wyjątkowych umiejętności i imponującego arsenału zamierza użyć by zniszczyć serce Republiki.

Nie zważając na moc Zakonu Jedi, Bane i jego kumple, precyzyjnie dobrani spośród najgorszych galaktycznych szumowin, bezczelnie staną na progu Świątyni by wciągnąć Rycerzy w bezlitosny pojedynek.

„Chcemy trochę zamieszać w życiu Jedi” mówi Filoni „W filmowych Gwiezdnych Wojnach łowcy nagród przysparzają bohaterom nieco problemów, to idealny moment aby wprowadzić ich do serialu. Na początku, George nie chciał włączać ich do fabuły, jednak wraz z rozwojem
historii wszyscy stwierdziliśmy, że przedstawieni ich jest naturalnym następstwem wydarzeń. Mieliśmy już okazję zobaczyć naszych bohaterów w potyczkach z tradycyjnym wrogiem, teraz nadszedł czas by rzucić im kolejne poważne wyzwanie.”

Fani filmów fabularnych rozpoznają niektóre postacie z otoczenia Bane’a – w śród nich pojawią się między innymi: żądny krwi Bossk (pierwszy raz pojawił się w Imperium Kontratakuje), ponura Aurra Sing (która mignęła w Mrocznym Widmie, a następnie w finałowym odcinku Wojen Klonów). Jednak to nie wszystko. Niebezpieczeństwo będzie czyhać w wielu miejscach. Nowi przeciwnicy połączą siły z dawnymi wrogami Jedi, by wspólnym wysiłkiem naruszyć podstawy Republiki. Bohaterowie serialu odkryją, że nie mogą ufać nikomu.

Oprócz nowych wyzwań jakie postawiono przed bohaterami, druga seria Wojen Klonów to także kolejne pionierskie osiągniecie jeśli chodzi o produkcję serialu. W pierwszym sezonie zaprezentowano przełomową animację telewizyjną, teraz artyści Lucasfilm Animation podnieśli poprzeczkę jeszcze wyżej.

„To zupełnie co innego niż, pierwszy sezon” mówi Filoni. „Zobaczycie zupełnie nowe oblicze tej produkcji. Nauczyliśmy się na prawdę wiele i możemy teraz zrobić dużo więcej. Wszystko jest większe, szybsze, lepsze. Serial jest niesamowity. Sadzę, że nawet najwięksi fani serii będą zaskoczeni tym jakie udało nam się wprowadzić zmiany.”

Osadzone w spektakularnym świecie Gwiezdnych Wojen, Wojny Klonów wracają na antenę lepsze niż kiedykolwiek!


Lucasfilm, Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów, Lucasfilm Animation oraz powiązane nazwy są znakami Lucasfilm Ltd. © 2009 Lucasfilm Entertainment Company Ltd. lub Lucasfilm Ltd. i ® lub TM jak wskazano. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016