strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Rekolekcje z Gwiezdnymi wojnami
piątek · 2 kwietnia 2010 · 14:52 · NLoriel · źródło: www.tmoch.net

Zaledwie dwa lata temu cieszyliśmy się (i to nawet kilkakrotnie) wkroczeniem Dartha Vadera na kazanie w jednym z amerykańskich kościołów. Dziś natomiast jako pierwsi możemy donieść, że Gwiezdne wojny trafiły pod sklepienia kościołów w naszym kraju!

O wydarzeniu opowiada ksiądz Tomasz, który w marcu bieżącego roku poprowadził "Rekolekcje z Mocą" w jednej z warszawskich parafii:

Szukając obrazu wyjściowego jakim można się posłużyć przy rekolekcjach, na myśl przyszły mi właśnie Star Warsy. Skoro św. Paweł mówiąc o cechach charakteru chrześcijanina, opowiedział to językiem ekwipunku legionisty, to czemu nie użyć obrazu (symbolu) obecnego już w pop-kulturze?

Świat gwiezdnych wojen, wzorowany na obrazach, które możemy odnaleźć w naszym świecie, stał się doskonałym materiałem, aby zobrazować fundamentalne prawdy chrześcijańskie - miłość Boga, grzech człowieka, zbawienie w Jezusie. (...) Filmy stawiają uniwersalne pytania o sens życia i poczucie własnej wartości, o to ile jestem gotów zaryzykować "dla sprawy", jak odróżnić dobro od zła.

Zebrani na rekolekcjach gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć wybrane fragmenty trzech filmów Starej Trylogii, zastanowić się nad znaczeniem i symboliką maski na twarzy Dartha Vadera a także zadeklarować, czy wybierają miecz świetlny Lorda Sithów czy młodego Jedi - Luke'a Skywalkera. Każdego dnia mogli też pobrać przez Bluetooth specjalnie przygotowaną tematyczną tapetę na komórkę.

Ksiądz Tomasz jest przekonany, że taka formuła rekolekcji wielkopostnych była skuteczna i planuje poprowadzić je jeszcze nie jeden raz.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016