strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Blok SW na CoolKonie 4
niedziela · 21 lutego 2010 · 09:23 · Taraissu · źródło: wfgw

Już niebawem rozpocznie się czwarta edycja legendarnego wrocławskiego konwentu CoolKon, który wraca po przerwie. Tym razem odbędzie się w dniach 5-7.03.2010 roku, oczywiście we Wrocławiu. Po szczegóły odsyłamy na stronę główną konwentu. Tradycyjnie Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen przygotował blok pełen atrakcji, który prezentujemy poniżej:

PIĄTEK:

19.00-20.00 „Słowem wstępu…” - oficjalne rozpoczęcie programu bloku Star Wars (Wrocławski Fanklub Star Wars)

20.00-21.00 “The Old Republic czyli legendarny KOTOR jako mmorpg” – panel dyskusyjny (Katarzyna „Padme” Ziewacz, Michał "Sev" Ogrodowicz)

Wielkimi krokami zbliża się premiera gry The Old Repubic (TOR), czyli trzeciej odsłony legendarnej gry Star Wars: Knights of the Old Republic (KotOR). Jeśli lubisz ten okres w historii Gwiezdnych wojen i tak jak my nie możesz się doczekać premiery, przyjdź i podziel się swoimi oczekiwaniami oraz przemyśleniami na temat gry. Jeżeli jeszcze nie zetknąłeś się z KOTORem to najlepsza szansa na to by nadrobić zaległości!

21.00-23.30 Panel prelekcyjno-pokazowy (Szare Miecze):

„Nie tylko Yoda jest zielony - czyli makijaż i stroje w Gwiezdnych Wojnach” – prelekcja

Jak uszyć strój z komiksu, jak zrobić coś z niczego. Pokaz makijażu scenicznego. Sztuczne uszy, blizny i wszystko co się może przydać na scenie i w filmie.

„Kto mieczem świetlnym wojuje ten ma poobijane palce - czyli jak ułożyć walkę i nie dać się pociąć” – pokazy walk i prelekcja [sala główna]

Jeśli jesteś miłośnikiem walk na miecze świetlne lub marzyłeś by zostać Rycerzem Jedi i złamałeś mamie miotłę lub wygiąłeś nową rurę od odkurzacza to ta prelekcja jest właśnie dla Ciebie! Dowiedz się jak prawidłowo trzymać klingę, jakie sztuki walki trenować i jak przygotować profesjonalny pokaz walki na miecze świetlne. Takiej wiedzy nie zdobędziesz nigdzie indziej!

23.30 - Być jak George Lucas - pokaz fanfilmów (Aleksander "Urthona" Jarosz)

Gwiezdne Wojny to nie tylko filmy, książki czy gadżety, wielu fanów zainspirowanych dziełem G. Lucasa tworzy własne filmy opowiadające o Rycerzach Jedi, Mocy i wszystkim tym, co tak kochamy w Star Wars. Specjalnie dla Was wybraliśmy kilka fanfilmów z Polski i zagranicy, komediowe i kręcone „na poważnie”, udane i mniej udane.

SOBOTA

11.00-12.00 "Rakatanie - od początku istnienia do zagłady" - prelekcja (Krzysztof „Azerius” Fabiś)

Jeśli chcesz poznać jedną z najstarszych znanych cywilizacji Star Wars, zgłębić jej historię i technologię, dowiedzieć się czym była Gwiezdna Kuźnia oraz dlaczego Bezkresne Imperium istot wrażliwych na Moc upadło, nie możesz opuścić pierwszej w historii prelekcji na temat Rakatan!

12.00-13.00 „Jango Fett - łowca nagród, który zmienił galaktykę” – prelekcja (Przemysław „Morgoth” Dwojacki, Samuel „Sam” Michniewicz)

Fett. Jango Fett.
Mandalorianin, spadkobierca tytułu Mandalora, najemnik, prototyp klonów Wielkiej Armii Republiki, mentor Boby Fetta. Człowiek legenda. Poznaj bliżej najwspanialszego łowcę nagród Starej Republiki.

13.00-14.00 „Czym chciałbyś latać w świecie Star Wars?” – prelekcja (Karol „Wedge” Dobosz)

Szybkie myśliwce czy potężne okręty? Przemytnicze frachtowce czy zwrotne korwety? Poznaj najfajniejsze okręty ze świata Star Wars i zbuduj flotę marzeń. Licencja pilota niewymagalna!

14.00-15.00 „Używki w Star Wars” – prelekcja (Maciej „Malak” Malak, Bartłomiej „Rav” Wieczorek)

Czy próbowałeś kiedyś igiełek śmierci? Zastanawiałeś się czym humor poprawiał sobie Cade Skywalker? I w jakich restauracjach używana jest przyprawa przemycana przez samego Hana Solo? Zapraszamy na popołudniowe szkolenie z kafeiną w dłoni, tylko z nami dowiesz się jak sprawić by proza życia w Odległej Galaktyce nabrała kolorów.

15.00-17.00 The 501’st Legion oraz Rebel Legion – prezentacja światowych organizacji kostiumowych Star Wars (Polish Garrison i Eagle Base) [sala główna]

The 501’st Legion i Rebel Legion to międzynarodowe organizacje zrzeszające fanów SW posiadających profesjonalne kostiumy z Gwiezdnych Wojen. Honorowymi członkami obu stowarzyszeń są twórcy i aktorzy związani ze Star Wars, w tym sam George Lucas! W Polsce od kilku lat działają rodzime oddziały tych organizacji: Polish Garrison, zrzeszający zwolenników Imperium oraz Eagle Base, enklawa rebeliantów, rycerzy Jedi i wszystkich postaci pozytywnych. Tylko we Wrocławiu, prawdziwym mieście spotkań, zwolennicy Imperium i Rebelianci mogą zawrzeć sojusz i bez skrępowania występować ramie w ramię. Zapraszamy na wspólną prezentację, koniecznie zabierzcie aparaty fotograficzne!

17.00-20.00 „Kantyna II: Koreliańskie Opowieści” - LARP Star Wars (Samuel „Ri” Baron)

Czy zastanawiałeś się jak by to było zamieszkać w świecie Gwiezdnych Wojen, gdzie dobrzy Rycerze walczą ze złymi Lordami, przemytnicy wcale nie są źli, księżniczki noszą fryzury jak precle, a wszystko to spaja tajemnicza Moc? Jeśli nie to czas najwyższy, bo oto na 3 godziny sala SW zamieni się w Kantynę gdzieś w Odległej Galaktyce, a każdy z jej klientów będzie miał do wykonania sobie tylko znaną misję. Nawet jeśli nie wysłałeś zgłoszenia zapraszamy w roli widza, bo przecież każda szanującą się kantyna powinna być zatłoczona! UWAGA: 30 minut przed rozpoczęciem LARPA odbędzie się briefing postaci. Prosimy aby wszyscy uczestnicy stawili się w sali SW.

20.30-22.00 „ Ile nóg ma kosmiczny ślimak – czyli konkurs wiedzowy dla zaawansowanych” (Karol „Wedge” Dobosz, Izabela „Taraissu” Rutkowska)

Jeśli uważasz, że o Gwiezdnych Wojnach wiesz wszystko przyjdź i przekonaj się, że jesteś w błędzie. Tu nie ma pytań trudnych są tylko bardzo trudne, wredne, podchwytliwe i hardcorowe. Spotkaj prawdziwych nerdów i wygrywaj nagrody. Uwaga! Przewidujemy podpowiedzi dla mniej zaawansowanych. Pytania obejmą całe uniwersum Star Wars (filmy, książki, komiksy itd.).

22.00 Koło Fortuny – zabawa dla wszystkich (Wrocławski Fanklub Star Wars)

Konkurs na wesoło dla wszystkich, w którym nagrodą jest dobra zabawa, a znajomość Star Warsów mile widziana, ale nieobowiązkowa. Kupuj literki za kredyty, jeny, sztuki złota lub inną walutę i kręć prawdziwym kołem fortuny!

NIEDZIELA

11.00-12.00 „YangObi przedstawia: Kostiumy Sithów w filmie" – prelekcja (Michał „YangObi” Żołyński)

Jednym ze znaków rozpoznawczych uniwersum Star Wars są kostiumy. Kto nie kojarzy czarnego hełmu Lorda Vadera czy diabelskich tatuaży Darta Maula? Członek międzynarodowych organizacji kostiumowych, 501. Legionu oraz Rebel Legionu opowie o filmowych kreacjach użytkowników ciemnej strony Mocy. Przyjdź i dowiedz się czym różniły się zbroje Lorda Vadera w poszczególnych epizodach, bo za rok zorganizujemy konkurs pt: „Znajdź 5 różnic”

12.00-13.30 „Quo Vadis Star Wars” - panel dyskusyjny (Izabela „Taraissu” Rutkowska, Karol „Wedge” Dobosz)

Zombie, podróże w czasie, biotechnologiczne twory niewidoczne w Mocy, stwory z innych wymiarów. Czy to wciąż Gwiezdne Wojny? Podyskutuj z nami i przedstaw swój punkt widzenia. George Lucas nas może nie wysłucha, ale z przyjemnością ponarzekamy na ciężki los fana Star Wars razem z Wami.

13.30-15.00 „Kalambury Star Wars – wyginaj śmiało ciało” – zabawa dla każdego (Agata „Aeri” Kostrzewska, Dominik „Fidel” Fidos)

Koszula Georga Lucasa, kłaczek Wookiego, laska mistrza Yody, zepsuty hipernapęd… Umiesz pokazać te hasła bez użycia słów? Zapraszamy wszystkich, którym nie brak wyobraźni Zabawa dla każdego bez względu na rasę, płeć, wiek, wykształcenie i orientacje. Podejmij wyzwanie razem z nami!

Wszystkich serdecznie zapraszamy!
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016