strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Książki w Polsce w roku 2009
piątek · 11 grudnia 2009 · 00:04 · Wedge

Jak zapewne zauważyliście, Imperial City Online nieco (bardzo) zardzewiało ostatnimi czasy, jeśli chodzi o częstotliwość podawania newsów ze świata Gwiezdnych wojen. Łatwo się domyślić, że powodem takiego stanu rzeczy jest szykowana przemiana w portal StarWars.pl. Niemniej Wasi ulubieni redaktorzy znów mają zamiar wziąć się do pracy, by nie zostawiać Was w zapomnieniu. Dziś rozpoczynamy cykl newsów o tym co było, jest i będzie w świecie ukochanej przez nas Sagi. Zaczynamy od książek, które w roku 2009 pojawiły się na rynku polskim.


"Dziedzictwo Mocy: Piekło"

Autor: Troy Denning
Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Data wydania: Luty 2009
Ilość stron: 286
Cena: 29,80 zł

Tom szósty cyklu "Dziedzictwo Mocy" przynosi nowe zagrożenie dla galaktyki. Jacen Solo, teraz występujący pod imieniem Dartha Caedusa umacnia swoją władzę nad Galaktycznym Sojuszem. Luke Skywalker, rozpaczający po stracie ukochanej żony musi się zdecydować - czy pozostać wiernym Sojuszowi, czy też wyprowadzić Zakon Jedi z dala od wojennego szaleństwa. Każda decyzja niesie w sobie śmiertelne niebezpieczeństwo, również dla syna Luke'a, Bena.


"Komandosi Republiki: Prawdziwe Barwy"

Autor: Karen Traviss
Tłumaczenie: Aleksandra Jagiełowicz
Data wydania: Kwiecień 2009
Ilość stron: 422
Cena: 39,80 zł

Trzeci tom cyklu "Komandosi Republiki" opisuje kolejne perypetie oddziału sklonowanych komandosów w okresie Wojen Klonów. Darman, Atin, Niner i Fi muszą skupić się na tym by przetrwać coraz bardziej niebezpieczne misje, podczas gdy ich mentor Kal Skirata gorączkowo poszukuje sposobu, jak powstrzymać starzenie się klonów. Rycerz Jedi Etain Tur-Mukan miota się między lojalnością wobec Zakonu a miłością do Darmana, a agentka skarbowa Besany Wennen odkrywa, że za finansowaniem wojny stoi ktoś inny, niż się wszystkim wydaje. Ostrzeżenie dla czytelników! Niektóre egzemplarze książki mają brakujące strony. Wydawnictwo Amber za darmo zapewnia ich wymianę na poprawione.


"Moc Wyzwolona"

Autor: Sean Williams
Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Data wydania: Czerwiec 2009
Ilość stron: 318
Cena: 34,80 zł

Książkowa adaptacja gry komputerowej "The Force Unleashed" przedstawia historię serketnego ucznia Dartha Vadera o pseudonimie Starkiller. Galen Marek, zabrany w dzieciństwie od rodziców Jedi spełnia rolę tropiciela i egzekutora ukrywających się członków rozbitego Zakonu. Lord Vader w nagrodę za wierną służbę obiecuje mu wspólną walkę przeciwko Imperatorowi. Czy Starkiller zdecyduje się na starcie z najpotężniejszym Sithem galaktyki i co ważniejsze - czy ujdzie z tego z życiem?


"Dziedzictwo Mocy: Furia"

Autor: Aaron Allston
Tłumaczenie: Aleksandra Jagiełowicz
Data wydania: Sierpień 2009
Ilość stron: 302
Cena: 32,80 zł

Siódmy tom cyklu "Dziedzictwo Mocy" coraz bardziej przybliża nas do konkluzji wojny Sojuszu Galaktycznego z Konfederacją. Darth Caedus, znany jako Jacen Solo staje się celem numer jeden w galaktyce. Luke Skywalker musi zrobić wszystko, by nie dopuścić do przejścia swojego syna Bena na Ciemną Stronę Mocy. Tymczasem na drodze Jedi pojawia się dawna przeciwniczka - Alema Rar. Jako dodatek wydawnictwo Amber zaprezentowało w tej książce streszczenie dotychczasowych wydarzeń w uniwersum Gwiezdnych wojen autorstwa Andrzeja Syrzyckiego.


"Noce Coruscant: Aleja Cieni"

Autor: Michael Reaves
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Data wydania: Październik 2009
Ilość stron: 247
Cena: 29,80 zł

Drugi tom trylogii "Noce Coruscant" to kolejne zagrożenia dla ukrywającego się Rycerza Jedi, Jaxa Pavana. Pracując jako prywatny detektyw musi wytropić zabójcę caamasjańskiego artysty. Ale co zrobi, gdy na drodze stanie mu legendarna zabójczyni Jedi Aurra Sing lub co gorsze sam Darth Vader?


"Noce Coruscant: Ścieżki Mocy"

Autor: Michael Reaves
Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Data wydania: Listopad 2009
Ilość stron: 286
Cena: 32,80 zł

Trzeci tom trylogii "Noce Coruscant" przynosi zakończenie losów jednego z ostatnich Rycerzy Jedi, Jaxa Pavana. Wzrastające zagrożenie ze strony Inkwizytorów czyni Coruscant coraz mniej przyjaznym do życia miejscem. Czy Jax zdoła ocalić siebie i młodego adepta Mocy ucieczką w nieznane, czy też postąpi odwrotnie i rzuci wyzwanie samemu Imperatorowi? Ale najpierw na jego drodze stanie Darth Vader...


"Luke Skywalker i cienie Mindora"

Autor: Matthew Stover
Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Data wydania: Grudzień 2009
Ilość stron: 367
Cena: 39,80 zł

Oto nieznana przygoda jednego z najpotężniejszych Jedi w historii galaktyki, Luke'a Skywalkera. Pół roku po zwycięstwie Rebelii nad Endorem pojawia się nowe zagrożenie. Jeden ze spadkobierców Imperatora - Lord Shadowspawn - okopuje się na niegościnnej planecie Mindor, skąd dokonuje ataków na młodą Nową Republikę. Siły dowodzone przez generała Skywalkera muszą stawić mu czoła w otwartej walce. Co najgorsze wygląda na to, że większym wyzwaniem od zwycięstwa okaże się pozostanie przy życiu...


Przedstawiliśmy Wam książki, które w tym roku zawitały na polskie półki. Ale to nie koniec radości dla miłośników literatury, bowiem wydawnictwo Amber zapowiedziało kolejne pozycje. Są to:

Styczeń 2010: "Szturmowcy Śmierci"
Luty 2010: "Crosscurent"
Marzec 2010: "Darth Bane: Zasada Dwóch"
Kwiecień 2010: "Republic Commando: Order 66"
Maj 2010: "Darth Bane: Dynasty of Evil"
Czerwiec 2010: "Imperial Commando: 501st"

Jak więc widzicie, jest na co czekać. Wkrótce zamieścimy newsa na temat pozycji, które do tej pory ukazały się bądź ukażą na Zachodzie. Pozostańcie czujni!
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016