strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Rozpiska o trzecim tomie wesołych przygód Dartha Bane'a i jego akolitki
czwartek · 13 sierpnia 2009 · 09:25 · Baca · źródło: TFN

Na stronie RandomHouse udostępniono opis trzeciego tomu serii z czasów ukonstytuowania się Reguły Dwóch (w tym wypadku Dwojga).

Dynasty of Evil
autor: Drew Karpyshyn; ilustracja na okładce: John Jude Palencar;
od 8 grudnia, hardcover, 304 strony;


Notka:

Minęło 20 lat odkąd Mroczny Lord Sithów, Darth Bane, starł w proch zasady pradawnego zakonu czcicieli Ciemnej Strony i stworzył w jego miejsce Regułę Dwóch: Mistrza posiadającego potęgę i wiedzę do przekazania oraz Ucznia praktykującego do czasu konfrontacji z nauczycielem i próby obalenia go.

Uczennica Bane'a, Zannah, wyzwała swego mentora na pojedynek by dowieść, że jest warta sukcesji po nim. Zdeterminowany aby urzeczywistnić swoje marzenie o dominacji Sithów nad galaktyką i nie pozwolić mu umrzeć wraz z własnym zgonem, Bane ślubuje poznać sekret zapomnianego Mrocznego Lorda Sithów, która zapewnia nieśmiertelność.

Doskonała okazja nadarza się, gdy posłaniec Jedi zostaje zamordowany na górniczej planecie Doan. Bane posyła akolitkę w tej sprawie, sam tymczasem w tajemnicy udaje się na poszukiwania starożytnego holokronu Dartha Andeddu, żeby posiąść zawartą w nim bezcenną wiedzę. Lecz Zannah nie jest głupiutką panienką. Domyśla się, że jej nieznający
miłosierdzia Mistrz planuje wystrychnąć ją na dudka. Czuje też, że szykuje on jakąś niespodziankę, która będzie miała decydujące znaczenie dla przyszłych wydarzeń. Jeśli zamierza sięgnąć po potęgę, której tak pragnie, musi natychmiast zacząć działać.

Podczas gdy Bane wdziera się do twierdzy fanatycznych kultystów Sithów, Zannah kładzie podwaliny pod upadek swego mentora, wybiera własnego ucznia, renegata Jedi na tyle przebiegłego i opanowane by oddać się Ciemnej Stronie i stać wiernie przy niej, gdy, metaforycznie mówiąc, ostatecznie odbierze Bane'owi pałeczkę i zostanie Mroczną Lady Sithów.

Jednakowoż Zannah nie jest jedyną w kolejce do pozbawienia Bane'a żywota. Księżniczkę Serrę z królewskiej rodzinie na Doanie wciąż dręczą wspomnienia z młodości o okrutnym żołnierzu Sithów, który zamordował jej ojca i torturował ją. Wynajęła bezwzględnego skrytobójcę, którego zadaniem jest znalezienie jej dawnego kata i sprowadzenie go żywego.

Jedynie Sith, który pobił swego Mistrza może sięgnąć po tytuł Mrocznego Lorda. Gdy więc Bane znika, Zannah zmuszona jest odnaleźć go, i prawdopodobnie uratować, żeby własnoręcznie go zabić. Ściga zatem swą zdobycz od mrocznych otchłani spustoszonego świata aż na krawędź katastrofy do nieurodzajnego pustynnego zakątka, w którym losy najpotężniejszych użytkowników Ciemnej Strony rozwiążą sie w sposób ostateczny przy wtórze buczenia świetlnych mieczy.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016