strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
70. Spotkanie Wrocławskich Fanów Gwiezdnych Wojen
sobota · 8 sierpnia 2009 · 19:02 · Wedge

Witamy! Wieści zapowiedziane to wieści święte, dlatego po raz kolejny zapraszamy Was na 70 spotkanie wrocławskich fanów Gwiezdnych Wojen! Przypominamy że odbędzie się ono 15 sierpnia w formie całonocnego ogniska w Lesie Osobowickim we Wrocławiu. Na spotkanie prócz Wrocławiaków zapowiedzieli się fani z całej Polski, w tym z Wałbrzycha, Legnicy, Krakowa, Śląska, Poznania a nawet Lublina! Jest to zatem znakomita okazja by poznać niemal cały polski fandom, zwłaszcza w kontekście nadchodzącego StarForce’a w Toruniu. Zaczniemy od szczegółów spotkania i sposobów dojazdu:

* ognisko rozpoczyna się o godzinie 15:00
* nie ma zbiórki, zatem każdy fan musi dotrzeć na własną rękę
* do Lasu Osobowickiego dojeżdża autobus linii 118 oraz autobus nocny 257. Oto rozkłady:

Autobus 118
Autobus 257

By dojechać na miejsce najlepiej wsiąść do autobusu 118 na przystanku Broniewskiego (kierunek na Rędzin). Przystanek znajduje się na ruchliwym skrzyżowaniu Żmigrodzka/Kasprowicza/Broniewskiego zaraz za Mostem Trzebnickim. Z centrum dojeżdżają tam tramwaje 1, 7 i 8. Uwaga – tramwaj 8 jedzie bezpośrednio z dworca PKP! Dodatkowo na skrzyżowanie można dotrzeć autobusami 132, 142 i 144.

Po załadowaniu się do autobusu należy przygotować się na dość długą jazdę. Macie wysiąść na dokładnie 10 przystanku od momentu ruszenia autobusu z Broniewskiego. Wysiadacie na przystanku Las Osobowicki. Ale uwaga – jest to przystanek NA ŻĄDANIE, zatem musicie odpowiednio wcześnie nacisnąć przycisk w autobusie, że ma się zatrzymać. Zróbcie to zaraz po 9. przystanku, który nazywa się Lipska. Znakiem rozpoznawczym do wysiadania będzie nowobudowane osiedle po prawej stronie i las po lewej.

Gdy już wysiądziecie w odpowiednim miejscu musicie iść prosto (czyli dalej tak jakbyście jechali autobusem) trzymając się prawej strony jezdni. Stamtąd jest już niedaleko – mijacie kilka domów, potem coś w rodzaju mostka i zaraz po prawej stronie widzicie tablicę z mapą lasu. Wspomniana tablica znajduje się przy rozstaju leśnych dróg. Idziecie W LEWĄ ODNOGĘ. Potem już jakieś kilkaset metrów prosto i docieracie do ogniska.

Wszystko jasne? W razie czego poniżej zamieszczamy mapkę:


Wyświetl większą mapę


* Jeśli chodzi o powrót możecie za dnia wydostać się stamtąd również autobusem 118 powtarzając procedurę (ostatni kurs jest o 23:25) lub też autobusem nocnym, który jedzie przez dworzec PKP. Kursy są o 0:42, 2:42 i 4:42 (ten ostatni jedzie do zajezdni, ale dotrzecie nim do Broniewskiego). Pierwszy poranny autobus 118 jest o 6:05.

* Ważna informacja dla gości spoza Wrocławia, którzy nie znają miasta! Wrocławski fanklub oferuje Wam możliwość odbioru z dworców i dostarczenia na miejsce. Musicie nam jednak napisać, o której przyjeżdżacie, byśmy mogli zorganizować odbiór. Nie zapomnijcie napisać na forum odpowiednich szczegółów!!!

* Zaopatrzenie: jak na las przystało, w pobliżu nie ma żadnych sklepów. Każdy powinien więc zabrać ze sobą zarówno jedzenie (co oznacza wszystko co można upiec na ognisku, w tym kiełbasy, ziemniaki, chleb, banany i melony), jak i picie oraz %MOC%. I weźcie więcej, bo na ognisko wybiera się Appo i trzeba go nakarmić…

* Wyposażenie: ognisko jest spore, ale miejsc do siedzenia nie ma wiele. Mile widziane są wszelkie składane krzesła oraz karimaty czy inne siedziska, jakie możecie zabrać. Na karimatach można również krótko przekimać, zatem jest to dodatkowa zaleta. Jeśli ktoś ma możliwość niech pamięta też o latarkach albo narzędziach do obróbki drewna (siekiery, etc). Jeśli ktoś będzie autem, nie obrazimy się za dostawę drewna do ogniska, bowiem okolica jest już dosyć mocno wyczyszczona ze wszystkiego co można spalić. Jest też możliwość rozbicia namiotu.

* I teraz najważniejsze: program! A i owszem, będzie program, bo to w końcu spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen! Zatem porozmawiamy o konwentach StarForce, Inne Sfery, NiuCon i BAKA, porozmawiamy też o Polconie. Być może przeprowadzimy też konkurs wiedzowy… i może pogramy w jakąś grę planszową.

No i to wszystko. Zatem widzimy się 15 sierpnia w jak najliczniejszym gronie!!!

Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016