strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Zahcon 2009 - Toruń, 26-28 czerwca
wtorek · 2 czerwca 2009 · 20:41 · Rif

Już za niespełna miesiąc, w dniach 26-28 czerwiec 2009, odbędzie się w urokliwym Toruniu kolejna edycja konwentu Zahcon. Gorąco zapraszamy do „grodu Kopernika”, zwłaszcza, że drugi rok z rzędu lwią część programu stanowić będę punkty przygotowane przez Toruńskie Imperium Star Wars. Trzeba przyznać, że zapowiadają się one nader ciekawie, o czym przekonacie za chwilę sami.

Jak The Clone Wars wpłynęło na uniwersum Star Wars? – Konrad „Vergesso” Sadowski
Najnowszy gwiezdno-wojenny serial przyniósł mocno dyskusyjny wpływ na kanon świata Star Wars. Czy nietypowa animacja to specyficzny, elegancki styl czy zwykła robota "na odwal"? Czemu Anakin dostał uczennicę? Skąd drewniane brody u Obi-Wana i Dooku? Dlaczego z robotów bojowych Separatystów robi się idiotów? Czyli o wadach i zaletach nowej animacji Lucasfilm.

The Force Unleashed: sukces za cenę kanonu? – Daria „Nero” Kettner
Któż z nas nie słyszał o jednej z najbardziej oczekiwanych gier ostatniego roku? Czy okazała się ona rzeczywiście takim fenomenem jak zapowiadano? Jaki jest jej wpływ na uniwersum Star Wars? Prelekcja poświęcona grze "The Force Unleashed"- fenomen czy gwóźdź do trumny kanonu?

Zepsucie Zakonu Jedi - czy Palpatine mówił prawdę? – Łukasz „Cread” Słowiński
Blednące światło w mroku, czy jedyna nadzieja galaktyki? Garstka samozwańczych stróżów tzw. pokoju, czy uprzywilejowana grupa mistyków? Zakon Jedi o jakim nie śniliście - gnijący twór idei tych, którzy mają Moc za przewodnika, a może jedyna właściwa droga do sprawiedliwości? Objaw innym, co ty myślisz o Zakonie Jedi.

Płeć piękna w zakonie Jedi – Tomasz „Drzewik” Drzewiecki
Kobiety w zakonie jedi. Czy aby na pewno kobiety są słabsze od mężczyzn? Czy panie żyjące wraz ze świetnie wyszkolonymi rycerzami w jednym zakonie potrafiły, żyć bez partnera? Prezentacja kilku najbardziej znanych Jedi płci pięknej.

Wojny odległej Galaktyki – Szymon „Bolek” Bolewicki, Łukasz „Cread” Słowiński
Wojna Domowa. Po jednej stronie Imperium, po drugiej Rebelia. Wojny klonów. Republika kontra Separatyści. Te konflikty zna każdy miłośnik filmowy. Dla fana Gwiezdnych wojen, jest to jednak tylko kropla w morzu konfliktów, które targały Galaktyką przez wiele tysiącleci. Podyskutuj razem z nami i prześledź wszelkie wojny Galaktyki, od Wojny Domowej Rakattan, po wojnę Imperialno-Sithańską.

Łowcy nagród - Konrad „Vergesso” Sadowski
Najemnicy, którzy walczą dla tego, kto zapłaci najwięcej. Po raz pierwszy mogliśmy ich zobaczyć w "Imperium kontratakuje", a jednego już w "Nowej nadziei". Prelekcja pokazująca różnorodny obraz tych najemników: posłuchaj ciekawostek o Jango i Bobie Fettach; łowcy, który chciał zdobyć galaktykę dla androidów; łowcy, który potrafił łączyć odcięte kończyny; upadłych Jedi którzy zostali łowcami nagród; najnowszym łowcy z nowego serialu The Clone Wars i wielu innych.

Moc. Czy jej prawdziwa potęga była pokazana w filmach? – Paweł „Dragon” Dobierski
Czym jest tak naprawdę moc? W filmach mówiono, że spaja ona galaktykę i jest bardzo potężna. Jednak jedyne co pokazano to, że dzięki niej można przesuwać jakieś przedmioty, dusić, czy używać błyskawic. Czy to już cała jej potęga? Przyjdź i przekonaj się sam.

Generał Grievous - wielki dowódca i niezrównany wojownik swoich czasów – Alan „AlanAku” Kettner
Prelekcja przybliżająca postać Generała Grievousa, który zasłynął jako komandor wielkiej armii Separatystów i łowca Jedi w okresie Wojen klonów. Wykład możliwie najdokładniej przedstawi jego życie, dokonania, czy ciekawostki o nim. Słowem wszystko to, co powinno się o Generale wiedzieć.

Rasy Star Wars – Robert „Beeroman” Kaszuba, Kacper „Prezicz” Rząsa
Istnieje wiele rozumnych ras zamieszkujących różne części galaktyki. Najbardziej oddani fani wymienią ich bardzo dużo, lecz chyba nie znajdzie się taki, który wymieni wszystkie. Podczas prelekcji postaram się przybliżyć wygląd, zwyczaje i kulturę kilkunastu bardziej lub mniej znanych nacji, lecz będzie to tylko ułamek opisanych w expanded universe. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć czegoś na temat Wookieech lub innych istot serdecznie zapraszam!

Kalambury Star Wars - Daria „Nero” Kettner, Szymon „Bolek” Bolewicki Kalambury to gra, która nie ominęła również Gwiezdnych Wojen. Ich rozbudowany świat pozwala na wymyślanie dziesiątków haseł. Sprawdź, czy i ty jesteś w stanie pokazać legendarne zęby Georga Lucasa.

Konkurs wiedzowy – Alan „AlanAku” Kettner, Szymon „Bolek” Bolewicki
Myślisz, że posiadasz wszelką wiedzę, arogancki padawanie? Że masz w młodym umyśle całą wiedzę Archiwów Jedi? Ośmielasz się powiedzieć "tak"? Sprawdźmy więc, czego się nauczyłeś. Odpowiesz na kilka pytań, a nagroda cię nie ominie.

Turniej Star Wars Miniatures – Tomasz „Drzewik” Drzewiecki
Jeśli jesteś fanem Star Wars i do tego uważasz się za urodzonego dowódcę to ten punkt jest czymś dla ciebie. Zmierz się z innymi uczestnikami w morderczym turnieju popularnej gry bitewnej osadzonej w realiach Star Wars. Pokonaj innych, wygraj nagrody i zdobądź tytuł najlepszego generała w galaktyce!

Turniej gry Revenge of the Sith – Tomasz „Drzewik” Drzewiecki
Jeśli masz w sobie ducha rywalizacji, sprawdź swoje siły w turnieju gry "Revenge of the Sith". Windu kontra Obi-Wan, Vader kontra Anakin, a nawet... Grievous kontra Grievous. Tutaj wszystko może się zdarzyć!

Star Wars RPG – Szymon „Bolek” Bolewicki
"Sabotaż"
Grupa rebeliantów i najemników musi się dostać na Imperialny okręt "Niezłomny" i wykonać szereg misji. Po pierwsze odnaleźć przyjaciela, który dostał się do niewoli po ostatniej misji, zniszczyć główny generator niszczyciela i poradzić sobie ze zdrajcą w ich szeregach. To zadanie może umocnić pozycję Sojusz Rebeliantów, po Bitwie o Yavin IV. UWAGA wolne są 4 miejsca. Historie i nazwiska postaci będą już przygotowane. System Star Wars Saga Edition. Poziomy postaci - 9

Wystawka
Książki, komiksy, modele, figurki, repliki i wiele, wiele innych. Zdziwiony? Wszak to wszystko każdy fan powinien posiadać. Przyjdź i zobacz zbiory toruńskich fanów Star Wars.

Fanfilmy Star Wars – Marcin „Darth Sumek”, Kacper „Prezicz” Rząsa
Tradycyjnie, Toruńskie Imperium Star Wars ma dla Was porcję filmów stworzonych przez miłośników Sagi. Solidna przekąska skomponowana z nieograniczonej, fanowskiej wyobraźni, ze szczyptą Mocy, na pewno przypadnie Wam do gustu. A na deser coś specjalnego. Film o Fanach dla Fanów, który z dystansem pokaże Wam, czym są dla nas Gwiezdne Wojny.

Jak powstawało Imperium w Toruniu – kabaret – TISW
Czym jest Toruński Fanklub Star Wars? Czy to wytwór chorego umysłu szaleńca, przemyślany plan geniusza, efekt nudnego popołudnia, a może sprawka Sił Wyższych z Mocą na czele? Nadchodzi czas odpowiedzi! Zobaczycie jak rodził się nasz fanklub… niekoniecznie na poważnie.

Pokaz walk Jedi – Mistrz Dragon, Darth Sumek, Cread, Nero
Pewno niejednokrotnie widziałeś walki na miecze świetlne w filmie, jednak czy widziałeś jakieś na żywo? Błyszczące miecze, odgłosy uderzeń znane z filmu oraz moc w czystej postaci. Jeżeli chcesz to zobaczyć to zapraszam na wspaniały pokaz przygotowany przez toruńskich Jedi i Sith.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016