strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
The Clone Wars - cotygodniowy komiks online
piątek · 1 sierpnia 2008 · 16:58 · Baca · źródło: blog Granta Goulda

Kolejna świetna wiadomość dla fanów kreski oraz papieru. Na starwarsowym blogu rysownika Granta Goulda dowiedzieć się można o mającym powstawać komiksie online. Nowe odcinki pojawiać się będą raz na każde siedem dni korzystając z uprzejmości łam oficjalnej strony Star Wars. Współtworzy je czwórka artystów: Gould, Tom Hodges, Katie Cook, Jeff Carlisle. Wymieniać się będą co tydzień. Każdy odcinek to, uwaga, pełne pięć stron w kolorze, więc jak zapowiadają szumnie twórcy, postarają się zrewolucjonizować format webstripów.

Historie mają wiązać się z konkretnymi odcinkami serialu, które akurat będą wyświetlane w danym tygodniu i nieyako wprowadzać do telewizyjnej przygody. Oczywiście rodzi to też nieco kłopotu dla chronologii, bowiem, jak to kiedyś powiedział Dżordż: To jest serial w starym stylu. Czyli tłumacząc na ludzki - akcja kolejnych odcinków nie dzieje się bezpośrednio po sobie i ich fabuły nie są ze sobą powiązane aż tak ściśle jak w 24 czy Prison Break. Co więcej bohaterami nie będą tylko "nieśmiertelni do czasu" - Obi-Wan, Anakin, Padme, Ahsoka, Yoda - ale też ci mniej znani, a czasem bardziej kochani, bohaterowie, jak pewnie i jakieś nowe postacie.

Z kolei okazuje się, że to Tom Hodges jest tym głównym nadzorującym rysownikiem. Na forach TFN-u wyjawia on, że spotkał się ze znanym i lubianym Pablem Hidalgiem z Lucas Online. Podczas rozmowy Pablo spytał z kim by się Tomowi dobrze pracowało. Ten wskazał Granta i Katie. Hidalgo zaproponował jeszcze Jeffa i na tym stanęło.

Czy jednak komiksy trafią na Hyperspace, czy będą dostępne dla każdego, jeszcze nie wiadomo. Będziemy o tym informować. Tymczasem podajemy tylko link do strony Granta, na którym zamieścił on dwa tutoriale dla młodych rysowników. Przedstawiają postaci z The Clone Wars - Ahsokę i kpt. Reksa.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016