strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
O powieściach do TCW - pań o imieniu Karen
środa · 25 czerwca 2008 · 22:01 · Baca · źródło: oficjalny blog

LucasBooks i Del Rey dziś (czyli wczoraj - 25 VI) zapowiedzieli, że ten drugi wyda pięć powieści powiązanych z pacynkowymi filmem oraz serialem CGI The Clone Wars. Kinowa premiera (w USA) 15 sierpnia, zaś seria pojawi się w amerykańskim Cartoon Network (i TNT) już na jesieni.

Książka pierwsza – SW: The Clone Wars – jest pisana przez ukochaną przez neo-mando-dzieci pisareczkę K.Traviss i w sprzedaży pojawi się równo za miesiąc - 26 lipca. Drugą książkę popełni debiutantka w dziedzinie Star Wars, choć uznana autorka sf/fantasy, też K., Miller. Ta książka swoją premierę ma mieć w grudniu bieżącego roku. Oba wydawnictwa dodadzą tła, kolorytu i zaplecza dla historii i bohaterów, więc pewnie każdemu prawdziwemu geekowi przyda się je przeczytać.

Fabuła podąża ścieżkami heroi(komi)cznych dżedajów, którzy toczą boje o jedność Republiki (tej "Starej") z próbującymi odciąć się Separatystami. Coraz więcej systemów przechodzi na stronę, której patronuje Ciemna Strona Mocy, zaś Republika ma niemały problem zdławić niekończące się fale nowo powstających armii droidów. Anakin Skywalker i jego padawanka Ahsoka Tano wysłani zostają na misję, od której rezultatów wiele zależy (w domyśle losy galaktyki, ofcoz). Będą musieli stanąć do rozmów z panem półświatka, Huttem Jabbą. Aczkolwiek Hrabia Dooku i jego złowieszczy poplecznicy w tym nikczemna Asajj Ventress, zrobią wszystko by powstrzymać młodych Jedi. W tzw. "międzyczasie", na jednym z frontów wojen klonów Obi-Wan Kenobi i Miszcz Yoda wiodą gargantuiczną armię klonów by bohatersko przeciwstawić się kohortom ciemnej strony.

A co na rzeczony temat ma do powiedzenia wydawca z Del Reya, Shelly Shapiro:
To podarek dla wszystkich fanów Star Wars móc patrzeć jak nerdświat rozbudowuje się stale będąc pod czujnym okiem twórcy, George'a Lucasa. Galaktyka w Gwiezdnych wojnach jest jedną z najlepiej rozbudowanych wśród sobie podobnych. Książki do The Clone Wars zapewniają zgłębienie się w jeszcze jeden do tej pory nie zapoznany zakątek tej nerdyckiej mitologii. Myślę, że będzie to rozrywka równa tej z sześcioczęściowej Sagi.

O autorkach:
Brytyjka K. Traviss zebrała pozytywne opinie na temat swej debiutanckiej powieści City of Pearl. Równie ciepło przyjęto pięć kontynuacji. Napisała siedem powieści ze świata SW. Trzy z cyklu Legacy of the Force oraz całą tetralogię o przygodach klonów-komandosów. Mieszka w Zjednoczonym Królestwie.

Karen Miller pochodzi z Vancouver w Kanadzie, lecz wychowała się w australijskim Sydney. I po dziś tam mieszka. W Sadze zakochała się już w 1977. Romans trwa nieprzerwanie nadal. Do tej pory napisała sześć książek fantasy dla "czytelnika szerokiego" i dwie książki powiązane z wszechświatem Stargate SG-1.

O Del Reyu:
Del Rey Books powstał w 1977 jako składowa Ballantine Books, części Random House Publishing Group. Przewodzili mu Judy-Lynn del Rey z mężem Lesterem. Del Rey wydaje najlepszą współczesną fantasy, sf oraz wszelkie historie mające znamię alternatywnych wersji wydarzeń. W 2004 rozszerzył zakres świadczonych usług, tworząc Del Rey Manga, który rozbudował się i jest jednym z filarów usańskiego rynku powieści graficznej.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016