strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Nieznośna konieczność bytu Mandalorian
środa · 15 sierpnia 2007 · 16:19 · Baca · źródło: Lorienjo za blogiem Ryana Kaufmana

Odkąd fani po raz pierwszy ujrzeli na pokładzie Executora małomówną, okutą w intrygującej konstrukcji zbroję postać, której hełm zdobił charakterystyczny wizjer w kształcie odwróconej podstawy trójkąta równoramiennego i jego wysokości, zrodził się swoisty kult człowieka i jakości którą prezentował - przynależności do Mandalorian.
Złośliwi powiedzą, że byli tacy, którzy widzieli owego jegomościa już w kreskówce ze Star Wars Holiday Special, ale choć raz nie przejmujmy się zawistnikami.

Wraz Bobą Fettem, bo on to jest wspominanym geometryczno-konserwatywnym osobnikiem, jeśli ktoś się jeszcze nie domyśla, narosła swoista legenda. Przyjęła ona rozmiar prawdziwego kultu, gdy fanom 'petycyjnie' udało się odratować go od, zdawałoby się pewnej, śmierci w paszczy wszystkożernego Sarlacka. Tymczasem sam termin "Mandalorianie" długo ewoluował wraz z permanentnym rozrostem Expanded Universe. Początkowo tajemniczy i nieznani z biegiem czasu, z biegiem lat zaczęli okazywać się bardziej przyjaźni dla fana. Pisywano o nich więcej, pojawiali się inni niż Boba członkowie tej elitarnej organizacji, jak kojarzący się z wodną fajką Fenn Shysa, czy Mandalore the Indomitable. Okazało się także, jak wiele eonów wstecz w starwarsowej "historii" sięga działalność tego stowarzyszenia. Dziś o tych niezrównanych wojownikach wiemy naprawdę sporo. Ostatnio poznaliśmy nawet podstawy ich języka, Mando'a.

Zdarzają się jednak głosy dezawuujące bogaty dorobek kulturotwórczy tej grupy zawodowej, lub też opinie fanów kontestujących kierunek, jaki twórcy EU nadali Mandalorianom; popularne czepianie się tzw. "komercjalizacji".

Wierzymy, że każdy z Was, Szanowni Czytelnicy, posiada własne zdanie w tej sprawie. Podobnie ufamy, że mimo to nie będziecie mieli nic przeciwko poznaniu analizy sensu występowania Mandalorian, jaką to popełnił niedawno Ryan Kaufman. Ot, tak tylko, żeby wobec własnego osądu mieć porównanie spojrzenia mieszkańców zza Wielkiej Wody.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016