strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Siła Casimira mityczną Mocą, czyli lewitacja już wkrótce
czwartek · 9 sierpnia 2007 · 16:22 · Baca · źródło: Miagi za 4Press

Lewitacja technicznie możliwa do wytworzenia? W przyszłości będziemy mogli unosić się, jak Bond na jetpacku, czy Sokół Millennium na repulsorach?

Najtęższe głowy naszego globu twierdzą, że... TAK!
Okazuje się bowiem, że najbardziej spiczaści z jajogłowych pracują nad technologią która pozwoli ludziom unosić się jak gołębica pod sufitem, o czym w Nemocnice na kraji mesta często mówił dr Strosmajer.

Naukowcy dowodzą, że "moc" istnieje. Niestety taka "nowotrylogijna", bardziej midichlorianowata. Spaja ona molekuły, które tworzą ciała i obiekty. Tę niesamowitą właściwość nazywają Siłą Casimira. Badacze ze Zjednoczonego Królestwa starają się odwrócić mechanizm SC, tak by doprowadzić do odpychania się molekuł. W pierwszej kolejności sprawi to zmniejszenie tarć w nanomaszynach, natomiast w dalszej perspektywie wielce niewykluczone, iż pozwoli przedstawicielom naszego dumnego gatunku lewitować.

Ten skomplikowany mechanizm ma 'zatrybić' po zastosowaniu specjalnych obiektywów, które odwracają SC, tym samym powodując wzajemne odpychanie przedmiotów zamiast przyciągania. Kolejnym celem jest poszukiwanie rozwiązania problemu regulowania sił przyciągania i odpychania, ono bowiem stanowi kluczowy element w eliminacji tarcia w działaniu nanomaszyn. Wspominane obiektywy działają także na większych odległościach, co jest optymistyczną przesłanką, do twierdzenia, że pewnego dnia lewitowanie będzie kontrolowane nawet z odległych miejsc.
Być może postęp dzieje się właśnie na naszych oczach.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016