strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 O stronie > Wassup?nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Dni Fantastyki 2007 - blok SW
sobota · 2 czerwca 2007 · 22:20 · Baca · źródło: Rusis

W dniach 29 czerwca – 1 lipca odbędzie się we Wrocławiu konwent „Dni Fantastyki 2007”. Już trzeci raz na „Dniach Fantastyki” organizowany będzie blok Gwiezdnych Wojen – tym razem utrzymany w konwencji Mandaloriańskiej.

Konwent odbywa się w Centrum Kultury „Zamek” na pl. Świętojańskim 1 we Wrocławiu (w osiedlu Leśnica na obrzeżach miasta). Trzydniowa akredytacja wynosi 20 zł.

„Dni Fantastyki” należą do największych konwentów w Polsce. Co roku odbywa się na nich wiele spotkań autorskich a panele tematyczne obejmują zakresem prawie każdy obszar fantastyki.

Więcej o konwencie można poczytać na stronie www.dnifantastyki.pl

Poniżej program panelu Star Wars:

Piątek
17:00 - Pokazy gier
18:30 - Historia Mandalorian w świecie rzeczywistym...
20:00 - Konkurs wiedzowy
22:00 - Fanfilmy

Sobota:
10:00 - Turniej: Star Wars: Miniatures
12:00 - Turniej: Star Wars: TCG
13:00 - Technika i zbroje Mandalorian
14:00 - Koło Fortuny 2
16:00 - Historia Mandalorian

17:00 – Film dokumentalny „Star Wars: Niech Moc będzie z Tobą”
18:00 - Konkurs Mandaloriański
20:00 - Panel języka Mando'a
21:00 - Czytanie Komiksu „Jango Fett: Open Seasons”

Niedziela:
10:00 - Pokazy gier
10:00 - Modelinki
11:00 - Turniej Sabacca
12:00 - Kultura Mandalorian
14:00 - Star Wars Holiday Special

Prelekcje:

- „Historia Mandalorian w świecie rzeczywistym” – Prelekcja ma na celu przybliżenie nam tego jak się zrodziła koncepcja Mandalorian oraz jak rozwijali się oni wraz z biegiem lat i poruszaniem tej tematyki przez kolejnych autorów.

- „Historia Mandalorian” – Mimo podobnego tytułu do poprzedniej prelekcji, dotyczyć ona będzie czegoś innego. Mianowicie tym razem przedstawiona zostanie historia Mandalorian w świecie Gwiezdnych Wojen. Ukazane zostaną ich dzieje, przygody, wojny – przedstawiane w różnych komiksach czy książkach.

- „Technika i zbroje Mandalorian” – Mandalorianie do perfekcji doprowadzili sztukę wojny, nic więc dziwnego, że technika wojenna i zbroje Mandalorian stały na najwyższym poziomie. Podczas tej prelekcji dokonana zostanie próba przybliżenia uczestnikom tych zagadnień.

- „Kultura Mandalorian” – Mandalorianie jako jedni z nielicznych w świecie Gwiezdnych Wojen doczekali się tak bogatego opisania swojej kultury i tradycji. Prelegenci postarają się przybliżyć kulturę i tradycje Mandaloriańskie uczestnikom.

Konkursy/turnieje/zabawy:

- Konkurs wiedzowy – Jeśli chcesz sprawdzić jak dobrze znasz świat Gwiezdnych wojen to jest to najlepsza ku temu okazja.

- Konkurs Mandaloriański – Większość rzeczy, które dzieją się na tym panelu jest związana z Mandalorianami. Konkurs daje zatem szansę sprawdzenia swojej wiedzy na temat kultury, tradycji czy historii Mandalorian oraz tego jak dużo zapamiętało się podczas prelekcji ;).

- Turniej: Star Wars: Miniatures – Sankcjonowany turniej SW:M na 200 pkt.

- Turniej: Star Wars: TCG – Turniej w najpopularniejszą obecnie karciankę Star Wars – TCG.

- Turniej: Sabacca – Turniej w grę, w którą grywał sam Han Solo. Co roku jest na nim duża frekwencja. Turniej poprzedzony będzie nauka gry.

- Koło Fortuny 2 – Druga edycja rozegranej w zeszłym roku zabawy opartej na zasadach z telewizyjnego programu. Drużyny będą rywalizować ze sobą w Gwiezdno Wojennym kole fortuny – w tym roku wszystkie hasła będą oczywiście związane z Mandalorianami.

Inne:

- Panel języka Mando’a – Na panelu będzie możliwość zapoznania się w formie zabawy z podstawami języka Mando’a. Pierwszego rozbudowanego języka w świecie Gwiezdnych Wojen.

- Czytanie Komiksu „Jango Fett: Open Seasons” – Ten punkt programu jest związany z czytaniem na głos, z podziałem na role wyświetlanego komiksu - „Jango Fett: Open Seasons”.

- Modelinki – Pokaz wraz z nauką tworzenia figurek z modeliny.

- Pokazy gier – W tym czasie będzie można obejrzeć pokazowe gry oraz samemu nauczyć się grać w: Star Wars PocketModel TCG, Star Wars: Miniatures, Star Wars: TCG, Star Wars: Starships Battles.

- Film dokumentalny „Star Wars: Niech Moc będzie z Tobą” – projekcja filmu dokumentalnego po polsku

- Fanfilmy – projekcja najlepszych fanfilmów

- Star Wars Holiday Special – projekcja filmu „Star Wars Holiday Special”


Wszelkie pytania na temat panelu Gwiezdnych Wojen proszę słać pod adres rusis@wp.pl
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016