strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Maraton trylogii Star Wars w Warszawie UPDATE
poniedziałekk · 21 maja 2007 · 22:59 · Yako

Z okazji 30. rocznicy premiery przypominamy "gwiezdną sagę" zapoczątkowaną przez George'a Lucasa Gwiezdnymi wojnami - wzorowaną na komiksach z lat 30., fantastyczno-naukową baśnią, będącą jednym z największych sukcesów kasowych w historii kina, pełną pomysłów i radosnego optymizmu. Film trafił idealnie w zapotrzebowanie publiczności końca lat 70. oszałamiając sprawnością i techniczną perfekcją wielkiego widowiska. Był to także fenomen socjologiczno-psychologiczny, który szczególnie w USA nadal budzi wielkie emocje i wywołuje burzliwe dyskusje.

Jak pisał Jan F. Lewandowski w swoim Wielkim kinie: Lucas stworzył galaktyczną mitologię, w której toczy się walka Dobra i Zła. Za czasów prezydentury Ronalda Reagana pojęcie Imperium Zła trafiło nawet do języka amerykańskiej polityki. Nic dziwnego, że Gwiezdne wojny doczekały się kontynuacji w postaci filmów Imperium kontratakuje i Powrót Jedi, a po dwudziestu latach sam Lucas zaprezentował poprawioną komputerowo wersję filmu w technice cyfrowej, co okazało się preludium do kolejnych filmów z gwiezdnego cyklu.

Projekcję* w dniu 25 maja – w dokładną rocznicę amerykańskiej premiery – uatrakcyjni obecność fanów w strojach wzorowanych na kostiumach filmowych, konkurs wiedzy oraz wystawa prac inspirowanych gwiezdną sagą.

*ze względu na późną godzinę wyświetlania oraz wersję z napisami, pokaz dedykowany jest starszej publiczności

W dniu 26 maja zapraszamy dużych i małych** wielbicieli Gwiezdnych wojen nie tylko na filmy! Dodatkowe atrakcje zgromadzone będą wokół kina Iluzjon, a czekają między innymi: pokazy i nauka walki na miecze, konkursy z nagrodami, malowanie buziek oraz dużo zabawy. Z okazji Dnia Matki będzie możliwość narysowania wspólnej, kosmicznej laurki!

** napisy we wszystkich 3 filmach będzie czytał lektor

Bilety JUŻ W SPRZEDAŻY!
w cenie:
25 maja (piątek): 15 zł
26 maja (sobota) – pojedynczy seans 15 zł, wszystkie 3 seanse: 30 zł

Godziny projekcji:
25 maja:

  • Nowa nadzieja g. 20:00

26 maja:

    Nowa nadzieja g. 14:00
  • Imperium kontratakuje g. 16:30
  • Powrót Jedi g. 19:30


Pokaz wspólnie z Iluzjonem Filmoteki Narodowej organizuje stowarzyszenie S.W.A.T. – Star Wars Artistic Team przy wsparciu stowarzyszeń: Kamino, Eagle Outpost oraz Outlander. Serdecznie zapraszamy do kina Iluzjon, przy ulicy Narbutta w Warszawie.

UPDATE: Jak donieśli nasi Imperialni Cywilni Operatorzy, w sobotę tylko "Nowa nadzieja" będzie z dodatkowym lektorem czytającym napisy. Młodsi fani mogą się zasmucić, starsi się zapewne ucieszą... Trzymamy rękę na pulsie i będziemy informować...
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016