strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Star Wars Battlefront®: Renegade Squadron
piątek · 11 maja 2007 · 10:59 · Rif · źródło: LucasArts

Ni z gruszki ni z pietruszki, bez żadnych wcześniejszych ploteczek LucasArts oficjalnie zakomunikowało, że w drugiej połowie roku premierę swą będzie miała nowa odsłona cyklu Battlefront, która w pełnej nazwie brzmieć będzie Star Wars Battlefront®: Renegade Squadron. I przypuszczam, że w tym miejscu zakończy się radość większości czytelników, gdyż w grę tę nie będzie dane pograć posiadaczom komputerów. Jest ona bowiem tworzona jedynie z myślą o użytkownikach przenośnej konsoli Sony PlayStation Portable (PSP).

A teraz kilka faktów o będącej w produkcji grze:

- Fabularnie nowy Battlefront opisywał będzie zmagania specjalnej grupy uderzeniowej Sojuszu Rebeliantów, osobiście wyselekcjonowanej przez generała Hana Solo i przez niego dowodzonej. Historia rozpocznie się na Yavinie IV, a kulminacją jej będzie Bitwa o Endor. Klasyczna Trylogia pełną gębą.

- Nowy system tworzenia klas postaci sprawi, że napotkani w sieci przeciwnicy nie będą prezentować się tak samo. To nie żart, LucasArts zapowiada dostępność milionów kombinacji, dzięki czemu nasza postać będzie rzeczywiście unikalna.

- Apanaże wpływające z kasy Rebelii przeznaczymy na rozwój postaci (atrybuty takie jak zdrowie, szybkość, zręczność), uzbrojenie, a także na wygląd naszego wojaka (wybór rasy, budowa fizyczna, insygnia, kolory uniformów).

- Nowe mapy na których rozgrywać się będą walki na lądzie to m.in. Ord Mantell, Boz Pity, Korriban, Sullust, Saleucami, a w kosmosie Kessel, Hoth, Bespin i szczątki Alderaanu. Ponadto pojawić się ma druga mapa Hoth i nowa interpretacja Endoru (cokolwiek ma to znaczyć).

- Po raz pierwszy bohatersko zasiądziemy za sterami następujących maszyn: Sokół Milenium, TIE Advanced model a’la Darth Vader, Slave I i Jedi Starfighter należący do samego Obi-Wana Kenobi.

- Na lądzie do czternastu znanych z Battlefront II bohaterów dołączą: Admirał Ackbar, Ben Kenobi, IG-88, Asajj Ventress i Kit Fisto.

- Ponadto debiut swój w serii w Renegade Squadron miały będą B-wingi i TIE Defendery w kosmosie, a na lądzie A5-R Juggernaut, T4-B heavy tank i dosiadany carrion spat (kłania się nam Star Wars Galaxies).

- Rozwinięta zostanie walka w kosmosie, a mianowicie gracze lądować będą mogli na okrętach (wersja Battlefront II na PSP okrojona była z tej opcji).

- W sieci zagramy przeciwko maksymalnie szesnastu graczom w trybie infrastructure i przeciwko ośmiu w trybie Ad Hoc.

- Powrócą tradycyjne tryby Conqust i Capture the Flag, a nowość stanowić ma odmiana tego ostatniego pod nazwą Hero Capture the Flag

- Dla graczy bawiących się za pośrednictwem trybu infrastructure udostępniony zostanie ranking, w którym będzie można oglądać profile i osiągnięcia w postaci odznaczeń, statystyk itd.

Star Wars Battlefront®: Renegade Squadron tworzone jest przez brytyjskie studio Rebellion (znane choćby z pierwszej odsłony Alien vs Predator).

Nowe informacje na temat gry pojawiać się będą na oficjalnej stronie.

Poniżej rysunki koncepcyjne i pierwsze screeny z rozgrywki.


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016