strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Kraków lubi Lema
wtorek · 17 kwietnia 2007 · 22:19 · Merridius

Nasz TW o pseudonimie "Polka" doniósł redakcji o pewnym plugawym procederze godzącym otwarcie w interesy klasy robotniczej i chłopstwa pracującego. Zgodnie z tajnym raportem, w ramach promocji wydanej pod koniec marca książki-wywiadu Świat na krawędzi. Ze Stanisławem Lemem rozmawia Tomasz Fiałkowski Wydawnictwo Literackie (z siedzibą w C.K. Krakau) drogą płatnej protekcji przeforsowało w Radzie Miejskiej Krakowa ustawę na mocy której jedna z ulic tego pięknego miasta otrzyma imię samego Mistrza. Jak czytamy w donosie:

Imię Stanisława Lema otrzyma ulica projektowana na odcinku od al. Jana Pawła II do al. Pokoju. Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku. Z wnioskiem w sprawie uhonorowania pisarza wystąpił prezydent Jacek Majchrowski zaraz po śmierci pisarza - w ubiegłym roku.


Oficjalną przyczyną długiego czasu realizacji ww. wniosku są wymogi prawne (2 lata od śmierci lub rok w przypadku Honorowych Mieszkańców i laureatów nagrody Nobla). Sceptycy nie podzielają tej oceny sytuacji. Powołanie sejmowej komisji śledczej w tej sprawie zapowiedział już klub parlamentarny Polish Outpost.

Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016