strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Houston, mamy problem. To Tatooine!
sobota · 14 kwietnia 2007 · 18:32 · Baca · źródło: theForce.net

Czyż nie jest zabawne, jak jednego dnia okazuje się, że fantastyczne, zdawałoby się, elementy kosmicznej sagi okazują się rzeczywistością?

Zapewne każdy pamięta niesamowitą, oniryczną, dosłownie nieziemską scenę podwójnego zachodu słońc na Tatooine. I chyba dla każdego jej niezwykłość potęgował fakt, że w naszym Wszechświecie z powodu braku występowania, czegoś takiego nigdy nie dojrzy. Było to przecież ciągle na długo przed odkryciem prof. Wolszczana. Ale nawet prof. Wolszczanowi nie śniło się to do czego dzięki prowadzonym na koszt amerykańskiego podatnika badaniom doszła NASA.


Tymczasem, jak na witrynie BBC spostrzegła ekipa theForce.net, niemożliwe jest niczym. A jak wspominał Cesarz Bonaparte: 'Niemożliwe'? To nie po polsku!
Oto bowiem dzięki kosmicznemu teleskopowi Spitzera Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej udało się ustalić, że systemy planetarne wokół dwóch gwiazd są równie częste, jak te obiegające jedną. Podczas badania naukowcy NASA wykorzystali kamerę na podczerwień usytuowaną na teleskopie Spitzera do poszukiwań pierścieni ciał otaczających gwiazdy pojedyncze jak i podwójne. Z kolei pierścienie powstały z pozostałości planet.
Jednakowoż mimo, że nie znaleziono w żadnym z pierścieni planety, prawdopodobieństwo, że w którymś z nich takowa występuje, nadal istnieje.

Za to pewnikiem swobodnie nazwać możemy 'niezbyt odległą kwestią czasu' odnalezienie przy użyciu Spitzera planety, z której widok byłby porównywalny z tym, jaki w swej twórczej wizji zaproponował nam George Lucas.
Gorzej już z chwilą, kiedy komuś z nas będzie dane ten widok podziwiać...

Artykuł na BBC.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016