strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Star Wars: The Force Unleashed - co wiadomo? UPDATE
wtorek · 6 marca 2007 · 14:27 · DarkMiagi

Wieści dotyczące powstającej gry Star Wars: The Force Unleashed błyskawicznie obiegły światek fanów Gwiezdnych wojen. Aby przybliżyć temat Czytelnikom, poniżej zebraliśmy nieco informacji, rozsianych po oficjalnych i nieoficjalnych stronach. Zatem - oto, co wiemy...Star Wars: The Force Unleashed to gra, która będzie w całości opracowana i wydana przez firmę LucasArts. Planowana data wydania, to listopad 2007. Na dzień dzisiejszy zapowiedziano wersje na konsole Xbox 360 i PS3. Brak jest jakichkolwiek wzmianek o wersjach pecetowych, co poruszyło środowisko fanów do tego stopnia, że dostępna jest już w Internecie odpowiednia petycja.

Engine gry oparty zostanie m.in. o system Havok Physics oraz technologię "Digital Molecular Matter", stworzoną zupełnie od zera przez firmę LucasArts przy współpracy z ILM, Pixelux Entertainment oraz NaturalMotion. Docelowo, zapewniać ma ona pełną interakcję gracza z otoczeniem, na wzór tej z "prawdziwego świata". Przeciwników będzie można ciskać nie tyle na, co przez ściany. Odłupane fragmenty otoczenia, np. odłamki skał czy rozbite kawałki szkła, a także wszelka roślinność zachowywać ma się naturalnie, zgodnie z obowiązującymi zasadami fizyki, bez użycia choćby jednej klatki animacji.

Sztuczną inteligencją przeciwników zawiadywać będzie system "Euphoria", który symulować będzie nieprzewidywalność realnych warunków. Według zapowiedzi, ma być to pierwszy system pozwalający postaciom NPC (non-player character) na poruszanie się i działanie na wzór istoty ludzkiej. Ich zachowanie nie będzie opisane skryptem, ma być pełną symulacją.

Oficjalna strona gry zawiera dwa filmiki, prezentujące (przewidywane) działanie wspomnianych nowinek technicznych. Można się z nimi zapoznać pod tym adresem.

Fabuła gry umieszczona będzie w okresie pomiędzy wydarzeniami znanymi z Zemsty Sithów i Nowej Nadziei. Gracz wcieli się w rolę ucznia samego Dartha Vadera i przemierzać będzie galaktykę (zapowiedziano zwiedzanie planet Kashyyyk, Felucia, Raxus Prime oraz fabryki TIE-Fighterów) z misją odszukania i zgładzenia pozostałych przy życiu Jedi. Scenariusz do gry napisze Haden Blackman.

Gracz dysponować będzie czterema umiejętnościami - Force Push, Grip, Repulse oraz Lightning - które będzie mógł rozwijać w trakcie gry. W połączeniu ze standardowymi ciosami, tworzyć będzie można "miażdżące combosy", czyli kombinacje ruchów, ciosów i Mocy.

Na tegorocznym Toy Fair 2007, firma Hasbro zaprezentowała siedem figurek, wzorowanych na grze. Obejrzeć je można na stronie Rebelscum.com, pod tym adresem. Dodatkowo, zaprezentowane zostały także nawiązujące do gry figurki z serii Star Wars Unleashed (do obejrzenia także na stronach Rebelscum.com).

Dodatkowo, jak można wyczytać na StarWars.com, na jesień tego roku planowane jest wydanie noweli graficznej, rzucającej więcej światła na fabułę gry. Scenariusz również napisze Haden Blackman.

Wreszcie, jak poinformowała nieoficjalna strona poświęcona Force Unleashed, w pazdziernikau nakładem wydawnictwa Insight Editions ukaże się album trade-paperback zawierający ilustracje, które posłużyły do stworzenia świata gry.

Update by Rif:

Do zapowiedzi planowanych na listopad cudeniek dołączyła właśnie powieść bazująca na wydarzeniach z gry. O ile w tej ostatniej losy tajemniczego ucznia Vadera uzależnione będą od decyzji podejmowanych przez gracza, tak powieść wprowadzi tzw. kanoniczne zakończenie. Autorem książki będzie Sean Williams, znany już fanom Gwiezdnych wojen z cyklu Nowa Era Jedi (trylogia Heretyk mocy).
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016