strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Fan-film The Dark Times - pierwsze podejście
wtorek · 25 lipca 2006 · 16:58 · Franki

Co można robić w niedzielę? W sumie luźne pytanie, bo odpowiedzi mogą różnić się diametralnie. Ja na przykład miałem przyjemność uczestniczyć w dniu zdjęciowym fan-filmu inspirowanego „Gwiezdnymi Wojnami”. W siódmy dzień tygodnia 10 osób – 90% mężczyzn (to chyba znamienne dla SW) - wstało wcześnie i pojechało na sam wschodni koniec Londynu, jeszcze za Greenwich, żeby w trzydziestostopniowym upale pobiegać nieco po lesie w dość ciekawych kombinezonach.

Projekt zaczął się jakiś już czas temu, gdy niejaki Anth, podjudzony fan-filmami innych, postanowił, że nie popuści i zrobi swój. Napisał scenariusz, skrzyknął kilka osób no i już miało się udać; ale jednak się nie udało.


Ogólny pomysł opierał się na pozornie dość trudnym planie tonięcia w green screenie do tego stopnia, że najwcześniejszy termin spotkania całej ekipy przypadał dopiero na rozdanie nagród w Cannes. Prace odbywały się via net, sceny miały wędrować po całym świecie, po czym zostać sklecone w jedną całość. Co więcej, opowiadającą jedną spójną historię.

Tym razem pozory nie myliły - było dość trudno i po prostu zabrakło tego i tamtego. Plan upadł, aż do momentu, gdy na jednym z for kolega Stuart przeczytał o tych próbach. Jako absolwent szkoły filmowej i fan SW postanowił podać pomocną dłoń. Napisał scenariusz praktycznie od nowa, pozostawiając udane elementy, których było kilka. Mając dostęp do profesjonalnego sprzętu filmowego postanowił zrobić z tego coś ładnego. Jego doświadczenie pozwoliło, i wciąż pozwala, unikać elementarnych błędów warsztatowych, a pasja ludzi, których wokół siebie zgromadził dodaje całemu projektowi to coś, co pozwala patrzeć z optymizmem na zbliżający (a czasami oddalający) się dzień premiery.

Sporo jest już zrobione, ale zostało jeszcze dość do zrobienia i do opisania. Tak dla was zaczyna się historia Star Wars: The Dark Times. Na początek przekazujemy parę fotek z planu. Obiecujemy, że będziemy na bieżąco informować o postępach i postaramy się zamieszczać ciekawe info w różnych formach.

Pozdrawiam,
Bartek Łuszcz
Asystent Produkcji SWTDT


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016