strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
”Powrót Dżedaj”
wtorek · 4 lipca 2006 · 11:04 · Rif · źródło: NAS

„Powrót Dżedaj” to nie żaden fan-film czy też fan-fik, a tytuł nowego krążka Nagłego Ataku Spawacza.
O problemach NAS z tytułem płyty napisali twórcy na swej internetowej stronie:

”Tuż przed, zaplanowaną na 25 czerwca premierą zmuszeni zostaliśmy cofnąć część produkcji, a resztę wstrzymać. Te nieoczekiwane problemy pojawiły się w związku z brakiem zgody właściciela praw do znaku towarowego „Powrót Jedi” na użycie go na tak bardzo hardcore’owej płycie.

Argumenty, iż tytuł płyty został wymyślony z premedytacją, by podszyć się pod film Lucasa to dla NAS pogranicze absurdu. Sugestie zaś, iż ktokolwiek mógłby kupić NASzą płytę, w przekonaniu, że kupuje jedną z części „Gwiezdnych wojen”, są wręcz komiczne. Tytuł krążka wyłonił się całkowicie spontanicznie, jeszcze nim chłopacy weszli do studia, zaś podczas nagrywania materiału naturalnie przylgnął do płyty. Jest on raczej odniesieniem do wspólnej i czytelnej dla wszystkich kategorii popkulturowej, jaką stali się rycerze Jedi, czy ogólnie pojęcie „dżedaj”. Owszem, płyta jest hardcore’owa, jak zasady Dżedaj – bez kompromisów.

Wobec takiej sytuacji uznaliśmy, iż modyfikacja tytułu nie stanowi dla NAS problemu, po prostu wracamy. Jako Dżedaj czy nie Jedi. Spawacz kontratakuje.

Skutkiem tego zamieszania pojawiło się mnóstwo różnych problemów, konieczna była także korekta projektów i ponowne uruchomienie procesu produkcji, a co za tym idzie przesunięcie premiery „Powrotu Dżedaj” z 25 czerwca na 3 lipca.”


Od siebie dodam, że okładka płyty (poniżej) wzorowana jest na plakacie Powrotu Jedi, czcionka jest również „gwiezdno-wojenna”. Nawet zawartość w pewien sposób nawiązuje do sagi poprzez podział na, tym razem, cztery epizody. Płyty nie słuchałem, zatem nie wiem czy w tekstach znajdziemy odniesienia do sagi Lucasa.

Więcej o płycie możecie przeczytać na internetowej stronie Nagłego Ataku Spawacza.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016