strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Egmont nie wróci do komiksowego uniwersum Star Wars
czwartek · 1 czerwca 2006 · 14:22 · Rif

Na forum Nasze Strony firma Egmont udzieliła odpowiedzi na pytania dotyczące swej działalności wydawniczej na polskim rynku komiksów. Jednym z tematów poruszonych była kwestia ewentualnego powrotu do serii Gwiezdne wojny.

Niestety, zgodnie z wyjaśnieniami wydawca ten nie zamierza publikować w przyszłości komiksów ze świata Star Wars. Do poniższej wypowiedzi chciałbym dodać, że magazyn komiksowy Gwiezdne wojny wydawany był około siedmiu lat temu, a od tego czasu premierę swą miały kolejne filmy, dzięki którym świat ten zyskał grono kolejnych odbiorców. Z naszych informacji wynika, że Mandragora jest zadowolona z wyników sprzedaży i planuje start nowej serii. Czyli jednak można?

A oto i nie pozostawiające cienia złudzeń oficjalne stanowisko wydawnictwa Egmont:

Nie planujemy powrotu do tego uniwersum (nad czym i ja, i Jacek Drewnowski bardzo bolejemy). Nasz magazyn GW – pomimo dobrego papieru, niskiej (4,90 zł) ceny, 64 stron i naprawdę dobrych historii doń wybieranych - sprzedawał się zbyt słabo, by utrzymać się na rynku. Niestety, fanów GW gotowych wydać nań swoje pieniądze nie było nawet 10 000..
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016