strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Raport z Big Apple Con
czwartek · 1 grudnia 2005 · 00:06 · Mike

Nasz wysłannik w Nowym Jorku – Andrzej „GavinDark” Lenard, przesłał nam raport z konwentu z Big Apple Con, w którym wziął udział. Zapraszamy do lektury.

W dniach 18-20 listopada w hotelu Pensylvania na Nowojorskim Times Square odbył się konwent poświecony fantastyce, o którym pisaliśmy w tym temacie. Największą ozdoba konwentu i jedynym powodem, dla którego tam poszedłem, miała być Carrie Fisher (Księżniczka Leia, OT), która pośród Daniela Logana (Boba Fett, NT) i Ray'a Parka(Darth Maul, TPM) była jedyna aktorka ze Star Wars, której nie było nam dane z Mike'em zobaczyć na żywo na konwencie w Indianapolis w kwietniu tego roku.

Niestety, Carrie Fisher nie przewidziała wizyty w piątek, lecz w dwa ostatnie dni konwentu, na które nie mogłem przybyć. Mimo to zapłaciłem $15 za wstęp, przygotowałem aparat i zabraną kamerę, aby jakkolwiek uwiecznić nowojorski konwent, nawet jeśli bez jego największej atrakcji. I tutaj znowu rozczarowanie...konwent okazał się wielkim sklepem z komiksami, bardzo starymi filmami na zgranych przez fanów na nośnik DVD, fanfilmami i stoiskami z figurkami, zdjęciami z autografami itp. No cóż, schowałem aparat i kamerę, bo nie będę filmował pólek z komiksami i wieszaków z figurkami.

Oczywiście fani komiksów byliby w siódmym niebie. Znalazłem tam wiele starych, kolekcjonerskich wydań. Było mnóstwo autorów, którzy podpisywali swoje dzieła, a niektórym rysowali swoich bohaterów. Będąc już tam porozmawiałem z niektórymi autorami komiksów (wybaczcie, ale nie spisywałem kto tam był nie sądząc, ze nada się to na ICO). I chociaż z tej strony nie znam Star Wars praktycznie w ogóle, to postanowiłem poszukać stanowiska Marvela, gdyż to jedyny komiksowy termin, który, obok Dark Horse'a, kojarzy mi się z SW. Stoisko wyglądało jak każde inne, trochę wszak szersze, a miłe hostessy rozdawały ulotki dotyczące nowości Marvel Entertainment Inc. Nic specjalnego, a autorów akurat tam wtedy nie było.

Na stoiskach z filmami można było znaleźć praktycznie wszystko czego kolekcjoner mógłby szukać. Sam znalazłem długo poszukiwany przeze mnie film z Lieslie Nielsenem "Police Squad!" z 1982roku, dostępny za $15. No, ale za zadanie miałem szukać pozycji związanych z SW. I tutaj przyznaje oferta mile mnie zaskoczyła. Zrobione przez fanów płyty DVD zaskakiwały pomysłowością i odpowiadały popytowi fanowskiej rzeszy. Był DVD z 10cioma fanfilmami, w ładnej okładce i profesjonalnie zrobionym interfejsem. Była płyta, która zawierała same wywiady i ciekawostki, a do tego 20 (!!!) scen z samej Nowej Nadziei, które nie były nigdy pokazane, nawet na jubileuszowym zestawieniu OT na DVD. Inna płyta znowu to zapisy z castingów wszystkich głównych postaci OT i NT. I na to miąłem największą ochotę i gdyby nie to, ze pojechałem tam nieuzbrojony praktycznie w żadna gotówkę, to na pewno zakupiłbym co niektóre kolekcjonerskie kaski.

Na sam koniec udało mi się dotrzeć do długiego stołu, gdzie gwiazdy rozdawały autografy. Największe zainteresowanie przyciągało trzech dzieciaków z Harrego Pottera. Samego Radclifa (Harry Potter) nie było, a to jedyna postać, którą jestem w stanie rozpoznać. Zaraz obok nich, z przeciętna, maksymalnie dwuosobowa kolejką, siedział Ray Park (Darth Maul). Trochę bardziej zarośnięty niż w Indianapolis i z chyba nowym tatuażem na lewym bicepsie był wyraźnie znudzony. Porozmawiałem z nim trochę, przypomniałem mu się jako ten, który złapał złamana przez Niego figurkę Obi-Wana na kwietniowym konwencie, pozdrowiłem od 501st i dowiedziawszy się, że z jego córka wszystko w porządku. Poszedłem dalej, gdyż tuz za mną, może 6-letnia dziewczynka czekała na swoją kolej, aby się zapytać o charakteryzacje Ray'a w TPM. Ray był wyraźnie ucieszony, mogąc opowiadać o pomalowanych zębach, kolorowych soczewkach i rogach na glowie. Doprawdy, ze wszystkich poznanych przeze mnie głównych aktorów obu SW, Ray Park znajduje się w czołówce tych, że tak powiem, najbardziej w porządku gości. Obok niego był pusty fotel po Danielu Loganie (młody Boba Fett), który podobnie jak i Park mógł zapewne liczyć na większe zainteresowanie w sobotę i niedziele, kiedy to Carrie Fisher miała rozdawać autografy. Dalej wzdłuż stołu dla gwiazd siedziały dwie nieznane mi bliżej modelki. Jak to jest, ze na zdjęciach wyglądają jak z bajki, a na żywo tak tragicznie? Jedna z nich pokazywała swoje zdjęcia z lat swojej świetności, czyli lat 80tych. Wtedy jeszcze nie było PhotoShopa...

Zdegustowany wyszedłem z hotelu Pensylvania, w którym spędziłem może godzinę. Podsumowując, gratka dla kolekcjonerów filmów, figurek, przeróżnej broni bialej, fanów komiksów, którzy mogli porozmawiać z rysownikami, także dla fanów Harrego Pottera i Ray'a Parka, który porównując nowojorski konwent to tego w Indianapolis stwierdził, ze tutaj przynajmniej może oddychać.

Pozdrawiam,
GavinDark

Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016