strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Muzyka z ”Nowej Nadziei” najlepsza
wtorek · 27 wrzesnia 2005 · 00:26 · Ante Gregu · źródło: www.afi.com

Amerykański Instytut Filmowy (AFI) z okazji stu lat muzyki filmowej wybrał 25 najlepszych ścieżek dźwiękowych wszechczasów. Za najlepszą oczywiście została uznana ta stworzona przez Johna Williamsa do pierwszej odsłony "Gwiezdnych Wojen" - Epizodu IV "Nowej Nadziei". Jak wynik mnie ten nie dziwi, to jednak zastanawiam się, czemu na miejscach 2 i 3 nie ma muzyki z kolejnych części sagi.

Wyboru dokonało jury składające się z ponad pięciuset artystów, kompozytorów, muzyków i krytyków. Muzykę Williamsa określono jako najlepiej ilustrującą i najbardziej zapamiętywalną ścieżkę dzwiękową wszechczasów. Należy nadmienić, że to nie jedyne wyróżnione dzieło Williamsa. Na liście znaleźć możemy też stworzone przez niego ścieżki do filmów "Szczęki" i "E.T.".

Całą listę z dziełami wybranymi przez AFI możecie zobaczyć tutaj.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016