strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Premiera „Krypty”, czyli Prima Aprilis w sierpniu UPDATE
poniedziałekk · 29 sierpnia 2005 · 12:17 · Franki

The Dark Side (Films) clouds everything, czyli jak nabito fanów w butelkę…

Fani czekali na ten fan-film jak na objawienie. Po kilku amatorskich produkcjach, które – mówiąc delikatnie – nie dorównały oczekiwaniom, Krypta miała wreszcie przełamać fatum nieMocy. Stało się jednak dokładnie na odwrót. Grupa Dark Side Films nie tylko nie wypełniła pokładanych w niej nadziei, ale wręcz zakpiła sobie z fanów przygotowując quasi-parodię o zdecydowanie niewysokich aspiracjach.

Nawet załoga ICO dała się podejść od tyłu organizując z twórcami promocyjny Holoczat. Z kolei użytkownicy Holonetu byli podpuszczani obrazkami typu "Krypta Select", które jeszcze bardziej podkręcały atmosferę zainteresowania.

Wszyscy którzy spodziewali się polskiego fan-filmu z prawdziwego zdarzenia mocno się zawiedli. Reszta zapewne doceni dowcip i marketingowy kunszt panów z Dark Side Films.

W chwili obecnej możecie ściągnąć Kryptę z tych adresów:

http://www.echostar.pl/~lobo/krypta.zip
http://mtvk.pl/bswiercz/krypta.zip

Zapraszamy do wyrażania waszych (zapewne mocno spolaryzowanych) reakcji w tym topicu na Holonecie.

UPDATE: Krypta to bez wątpienia dzisiejszy temat #1. Dlatego w ramach uzupełnienia informacji zamieszczamy wypowiedź jednego z twórców, a mianowicie Dartha Azathotha:Nasze krótkie oświadczenie w punktach:

1) Nie mieliśmy zamiaru nikogo nabijać w butelkę, oszukiwać itd. Nie ma tu absolutnie nic osobistego czy złośliwego. To po prostu dowcip i tyle. Bez żadnego głębokiego przesłania, ale też bez uszczypliwości.

2) Nakręciliśmy sobie jakiś czas temu parodię "typowego fan-filmu SW", w której staraliśmy się zawrzeć wszelkie elementy kanonu "Jedi i Sith walczą w lesie", który zawsze nas bardzo bawił.

3) A ponieważ chcieliśmy film jak najszerzej wypromować, postanowiliśmy rozdmuchać jego "promocję" trochę bardziej niż na to zasługuje.

4) Nie ukrywam, że film jeszcze przed premierą zdobył o wiele większą popularność, niż się spodziewaliśmy. Trochę głupio było nam nawet odpisywać ludziom, którzy spodziewali się nie wiadomo czego.

5) Jakość trailerów chyba świadczy, że coś tam jesteśmy w stanie zrobić, więc poziom Krypty jest całkowicie zamierzony :) Zapewniam, że nie było łatwo nakręcić film SPECJALNIE w ten sposób.

6) Zapraszam do dyskusji o samym filmie - może w oderwaniu od całej związanej z nim famy. Bo chyba nie jest on AŻ TAK zły, zwłaszcza w porównaniu z innymi polskimi fan-filmami

7) W odpowiedzi na sugestie, że skręciliśmy to "na szybko" - czy ten krajobraz wygląda Wam na lipiec czy sierpień?

9) P.S. Do wszystkich krytyków-filmowców - może nakręcilibyście przynajmniej COŚ TAKIEGO zanim zaczniecie krytykować

10) P.P.S. Cieszymy się, jeśli udało nam się zmotywować kogoś do prac nad filmem i pokazać, że w Polsce przynajmniej TRAILERY można robić dobre...

Tyle wyjaśnień ze strony Dark Side Films. A ja zapraszam na Holonet, gdzie cały czas trwa gorąca dyskusja.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016