strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Wywiadu z Michaelem Stackpolem część 3
niedziela · 7 sierpnia 2005 · 23:27 · Pafawag · źródło: Lorienjo za TFN

Trzecia część wywiadu z panem Michaelem. Cóż, tym razem o SW ani słowa, gdyż oprócz SW są także inne książki na świecie i Stackpole takie pisuje, i to nawet z licznymi sukcesami. Co ciekawe autor opowiedział trochę o swoim warsztacie. Pisze dużo i do oporu, do trzech rozdziałów dziennie gdy musi. Udzielił także kilku rad dla początkujących pisarzy: "Siedź na tyłku i pisz. To ciężka praca, jak zresztą każda inna. Bez wymówek." O tym, że czytać trzeba także dużo i co najważniejsze analizować czytany materiał także wspomniał. Uznaje Stephena Kinga za najlepszego dziś pisarza anglojęzycznego, jego postaci "żyją" jak niczyje inne. Skoro już wyszliśmy z "getta" SW, to następnym krokiem jest wyjście poza fikcję literacką. Dobry autor czyta ponad 50% książek spoza fikcji... Trzeba się uczyć o świecie, badać, aby się rozwijać i nie tłuc w kółko tego samego. A dalej to już tylko kilka uwag o książkach dźwiękowych, "dla kierowców", aby nie posnęli w trasie. To doskonałe pole do popisu, ale dla czytających. O prawach autorskich też było. Twoja robota, to i twój powinien być zarobek. Złodziejom mówimy nie. Druga część wywiadu to rozważania na temat podcastingu. Są to raczej rozważania dla przyszłych twórców słuchowisk i audycji rozpowszechnianych w ten sposób. I to tyle. Michael Stackpole osobiście.

Wywiad w formacie mp3 do ściągnięcia stąd (14,1MB; 30:49).

Lorienjo
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016