strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Postać z ”Gwiezdnych Wojen” w rodzinie królewskiej
wtorek · 21 czerwca 2005 · 12:14 · Ante Gregu

Niedawno imieniem Kenobiego nazwano ulicę. Teraz już imiona postaci ze Star Wars nadaje się ludziom. Więcej szczegółów w poniższym artykule, który ukazał się w portalu wp.pl:


Najmłodsza członkini norweskiej rodziny królewskiej została ochrzczona imieniem Leah, częściowo w związku z jedną z postaci z filmu George'a Lucasa "Gwiezdne Wojny" - podało norweskie radio publiczne NRK.

Drugie dziecko księżniczki Marty Luizy i pisarza Ariego Behna, Leah Isadora Behn przyszła na świat 8 kwietnia. Pomimo że nie nosi królewskich tytułów, jest piąta w kolejce do norweskiego tronu.

Dziewczynkę do chrztu podawała królowa Sonia, żona króla Norwegii Haralda V.

Jak tłumaczyła 33-letnia księżniczka Marta Luiza, imię Leah częściowo zainspirowała fikcyjna postać z "Gwiezdnych Wojen" - filmowa księżniczka Leia. Muszę przyznać, że zawsze byłam wielką fanką "Gwiezdnych Wojen", a księżniczka Leia była do tej pory najpiękniejsza w świecie - mówiła.

Wraz z mężem zdecydowali się na pisownię Leah, ponieważ podczas swoich podróży na Bliski Wschód często słyszeli to imię właśnie w takiej wersji.

Drugie imię ich małej córeczki wynika z fascynacji Ariego Behna amerykańską tancerką Isadorą Duncan, żoną rosyjskiego poety Siergieja Jesienina, która w 1927 roku zginęła w wypadku samochodowym.

Marta Luiza zrzekła się królewskich tytułów przed swoim ślubem w 2002 roku. Motywowała to m.in. potrzebą większej swobody w osiąganiu osobistych korzyści.Dodam jeszcze tylko, że trochę jednak szkoda tej nieznacznej zmiany imienia. Wtedy mógłbym śmiało mówić, że księżniczka Leia nie jest postacią fikcyjną.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016