strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Update z dżungli
czwartek · 26 sierpnia 1999 · 22:10 · Franki

Dzisiejszą aktualizację przygotowałem dla Was pisząc na papierze (!) w odległych od mojego domku, skrajnie południowych obszarach Polski, mówiąc prościej - w górach. Wybaczcie mi zatem brak częstych updatów na wakacje, gdyż bez stałego dostępu do kompa i netu dość trudno to uczynić. Poniższe infosy pochodzą zresztą z papierowego źródła - lipcowego numeru magazynu "SFX", z którego okładki szczerzy się Czerwonogęby (przepraszam wszystkich urażonych Lordów Sith - nie bierzcie tego specjalnie do siebie). W tejże gazecie znajduje się specjalna wkładka o TPM zawierająca m.in. wywiady z Lucasem i Dougiem Chiangiem - gostkiem projektującym świat nowej Trylogii i zapełniające go istoty. Oto co ciekawego wygrzebałem. Aha, osoby unikające spoilerów aż do przesady powinny uważać.

Na początku pod Anakina miał jedne z większych silników wśród uczestników wyścigu. Potem zdano sobie sprawę, że młody Skywalker musiał zbudować swój pojazd samodzielnie. Dostosowano więc gabaryty "wyścigówy" do wieku i możliwości niedoszłego Jedi. Kokpit ("puszka", w której siedzi pilot) został zaprojektowany na pod-stawie (he, he) ulubionego samochodu Lucasa z dzieciństwa. Niestety, nie ustaliliśmy modelu ani nawet marki. Silnik służące jako konie w zaprzęgu wzorowano na tych z F-16.

Kilka miesięcy temu zauważyłem na Archiwum, że statek królowej z kształtu przypomina bardzo "Blackbirda" SR71. Moje spostrzeżenie potwierdziło się - Chiang przyznał, że ów samolot faktycznie był wzorem dla pojazdu Amidali.

R2-D2 i C-3PO to nie wszystkie droidy w nowej odsłonie Star Wars. Jednymi z najpospolitszych są Battledroidy zaprojektowane jedynie w celu bezmyślnego niszczenia. Ich wygląd może przywołać na myśl szkielety, lecz w rzeczywistości największy wpływ na ich wygląd wywarły afrykańskie rzeźby i tamtejsza stylizacja. Kiedy zatwierdzono wygląd Battledroidów przyszedł czas na pojazdy. Weźmy na przykład MTT (Multi Troop Transporter). Inspiracją dla tych gigantów był... słoń. Faktycznie można doszukać się pewnych elementów, choćby dwóch "kłów" po bokach maszyny. Wzorem dla STAP-ów był koliber, ptaszek bardzo zwinny i szybki. I taki właśnie jest STAP.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016