strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Pokaz dla prasy - raport
piątek · 10 wrzesnia 1999 · 17:43 · Franki

Dnia 9 wrzesnia Syrena zaprosiła dziennikarzy na specjalny pokaz prasowy zorganizowany w warszawskim kinie Capitol. Seans rozpoczynał się kilka minut po 12.30, ale znalazłem się w kinie kilkanaście minut wczesniej. Poczułem się mały wśród warszawskiej braci dziennikarskiej i zająłem się konsumpcją chipsów i soków. Mało było w tym całym spędzie akcentów gwiezdno-wojennych. Oprócz przygrywającej w holu muzyce, po okazaniu zaproszenia otrzymało się materiały prasowe, czyli 43 stronicowy mini przewodnik po Mrocznym Widmie przedstawiający genezę powstania, realizacje i ekipę twórców. Do tego można było wybrać dwa zdjęcia wydane na ładnym papierze lecz niestety czarno-białe. Trochę folkloru wprowadzałem ja, a dokładniej moja efektowna koszulka z Darthem Maulem. Kilka osób pytało gdzie można ową nabyć, a reszta całkiem przypadkiem ;) przyglądała się jej namiętnie (przez skromność nie chciałem dodać, że płeć piękna bardziej jej włascicielowi ;)

Koniec końców otworzono wrota sali kinowej i jako że miejsca były nienumerowane, ruszyłem by zająć najlepsze siedzisko. To było to! Idealny środeczek :) Następny punkt programu to zaproszenie na seans przez (jeżeli dobrze poznałem) aktorkę Ewę Sałacką. Nawijała o niedzielnym pokazie w Kongresówce i o reklamie PZU z elementami SW, która będzie miała przy tej okazji swą premierę. Po tym już tylko nastała ciemność, dreszcze emocji i zaczęło się. Napis Star Wars spowodował nawet wśród co poważniejszych dziennikarzy burzę oklasków, która na szczęście od razu się uciszyła. Co było dalej dowiecie się już niedługo. Jedyne co mogę dodać, to że moje rozdziewiczenie TPM było cudowne ;) Dźwięk Dolby Digital idealnie przenosił mnie we wszystkie miejsca odwiedzane przez bohaterów. Nie sądze bym mógł teraz iść na seans w kinie ze zwykłym stereo. Wersja była oczywiście z napisami i tu mała uwaga: tłumaczenie jest lekko powiedziawszy średnie. Tradycyjnie starano się oddać tylko ogólny sens wypowiedzi, co osobom nie władającym angielskim może ciut wypaczać dialogi i przy tym zatracić ich głębię. Na koniec filmu rozległy sie ponownie oklaski, a spora grupa osób siedziała w sali do samego końca napisów. Jeżeli gdzieś będziecie mieli okazję to warto poczekać na niespodziewany dźwięk, który umieszczono na samym końcu :)

Niech Moc Będzie z Wami i do zobaczenia w kinach :)

Rif

PS Podziękowania dla Martineza za otrzymane na seans zaproszenie :)
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016