strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 O stronie > Wassup?nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Raport ze Spotkania Bydgoskich Fanów Star Wars
niedziela · 20 czerwca 2004 · 13:08 · Mike

Star Wars to jeden ze światowych fenomenów. George Lucas, którego wszyscy znamy od przeszło ćwierć wieku fascynuje nas wymyślonym, ale jakże realnym i wciągającym wszechświatem. Fani Gwiezdnych Wojen to bardzo liczna grupa, jest ich mnóstwo na całym świecie, a łączy ich jedno – zamiłowanie do Sagi. Fani są także w Polsce. Są także w Bydgoszczy. Niedawno zaczęli się organizować, czego wynikiem było I Spotkanie Bydgoskich Fanów Star Wars. 12 czerwca spotkali się ponownie.

Po raz drugi spotkaliśmy się przed Biblioteką Miejską w Bydgoszczy. Parę miesięcy temu zebrała się garstka prawdziwych fanów. Wtedy jeszcze nikt o nas nie wiedział, a jednoczyło nas jedno z starwarsowych forów. Tym razem zadbaliśmy o większą promocję, zamieszczenie informacji o II Bydgoskim Spotkaniu Fanów Star Wars w kilku poczytnych serwisach nie przyniosło oczekiwanych rezultatów w postaci setek zainteresowanych. Cztery osoby z poprzedniego spotkania i jedna spoza naszej grupy: ArTooRo, Long J.B., Kicha, fan_STAR_WARS i Kosmita stworzyli przyjazną atmosferę. Udaliśmy się na barkę, na której mieści się kawiarnia, właściwie to pijalnia piwa. Zamówiliśmy napoje, oczywiście bezalkoholowe i zaczęliśmy dyskutować.

Pierwszą poruszoną sprawą była nasza strona internetowa. Omówiliśmy wszystkie istotne aspekty, działy i wygląd. Na stronie zamierzamy zrzeszać fanów z Bydgoszczy i okolic, informować o promocjach produktów z Gwiezdnych Wojen, prezentować naszą twórczość. Produkcja strony musi potrwać, gdyż chcemy utrzymywać pewien poziom, a zarazem zachęcać zainteresowanych miłośników Sagi do jednoczenia się. Niedługo będzie miała premierę.

Kolejnym aspektem spotkania była prezentacja twórczości własnej. Wspaniały model maszyny z Imperium Kontratakuje przedstawił ArTooRo. Włożył wiele wysiłku w przygotowanie wcale nie małego modelu z najzwyklejszego kartonu, ale efekt onieśmielił pozostałych, maszyna wygląda jak żywcem wyjęta ze słynnej sceny. Long J.B. z kolei oczarował nas pracami malarskimi przedstawiającymi postaci znane nie tylko z ekranów, lecz także książek i komiksów. Ma wielki talent i potrafi go wykorzystać. Z pewnością kiedyś zostanie projektantem w jednym z epizodów SW. Pozostali fani, a trosce o odpowiedni poziom prac nie zaprezentowali swojej twórczości, ale zamierzają zrobić to na przyszłym spotkaniu.

Podsumowaniem II Bydgoskiego Spotkania Fanów Star Wars była nadzieja. Nadzieja na to, że kiedyś wszyscy fani z regionu zjednoczą się, założą partię polityczną i stworzą Imperium Galaktyczne... No, może nie mamy tego w planach (na razie), ale liczymy, że do naszego skromnego grona będzie dołączać więcej fanów. Strona internetowa ma się do tego przyczynić, ten tekst także. Zachęcamy gorąco każdego miłośnika Gwiezdnych Wojen z grodu nad Brdą i okolic do brania przykładu z innych fanklubów. W naszym gronie panuje tolerancja i chęć wymieniania spostrzeżeń z innymi, więc z otwartymi rękami przyjmiemy każdego. Nie musisz znać na pamięć scenariuszy filmów, cytować wyrywkowo treści książek i mieć miecz świetlny. Wystarczy chęć zainteresowania się tą najpopularniejszą na świecie Sagą, aby do nas dołączyć. Kolejne spotkanie 3 lipca 2004, liczymy, że zjawi się wiele osób. Więcej informacji wkrótce.
Od lewej: zamyślony Kicha i rozbawiony Kosmita.ArTooRo i fan_STAR_WARS, autor zdjęć: Long J.B.W pewnym momencie AT-AT zaatakował piwo......za co został ukarany przez stwórcę, który przy okazji wypróbował jego wytrzymałość.To nie kadr z filmu, lecz obraz Long’a.
autor zdjęć: Long J.B


Autor: fan_STAR_WARS

Przypominamy, że na temat spotkań Bydgoskich i Toruńskich fanów SW można rozmawiać na tym kanale na Holonecie.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016