strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
KOTOR 2 - nowe informacje
piątek · 23 kwietnia 2004 · 16:12 · Rif · źródło: Gry-Online

Za pismem Computer Gaming World, serwis Gry-Online podaje garść szczegółów na temat Knights of the Old Republic 2:

Zacznijmy od tego, iż podtytuł nowej gry ma brzmieć „The Sith Lords”, zaś jej rynkowy debiut w Stanach Zjednoczonych ma nastąpić w lutym 2005 roku (prawdopodobnie chodzi o premierę wersji Xbox). Akcja osadzona została w pięć lat po wydarzeniach, w których uczestniczyliśmy w Knights of the Old Republic. Gracze wcielą się w postać wyrzutka Jedi, który powraca do Republiki, zniszczonej i zdewastowanej wojną z Revanem i Malakiem. Zakon rycerzy Jedi ukrywa się w ruinach świątyni Jedi na Dantooine. Podczas rozgrywki spotkamy postacie znane z części poprzedniej, w tym Revan, HK-47 oraz Ebon Hawk (to nie postać, a statek – dop. Rif). Pewne jest, że Revan nie będzie postacią grywalną – co do reszty nic jeszcze nie wiadomo.
Poniżej kilka następnych informacji:
- W nowym tytule nie będzie możliwości zaimportowania save’ów ze Star Wars: Knights of the Old Republic.
- Gra korzystać będzie z tego samego engine graficznego, co KotOR.
- Prócz dobrze znanych klas postaci (Guardian, Soldier etc.) pojawi się nowa klasa Jedi „Prestige”.


Autor powyższego, dość ciężkawego, tłumaczenia nie bardzo chwycił o co biega z klasą "Prestige". Według mechaniki systemu Star Wars RPG d20 (na której opiera się KOTOR) nie jest to jedna klasa, ale szereg klas tzw. prestiżowych - aby je otrzymać, należy spełniać pewne dodatkowe kryteria. Wyboru 'klasy prestizowej' nie można dokonać na początku swej zabawy w Jedi, a dopiero na pewnym poziomie zaawansowania postaci. W dodatku do SW RPG: "Power of the Jedi" wymienia się takie prestiżowe klasy Jedi jak: Jedi Healer, Jedi Instructor, Jedi Scholar, Jedi Weapon Master i Force Warrior.

Zakon Jedi ukrywa się na Dantooine, czyżby więc przyjęto, że prawidłowe zakończenie pierwszej części KOTORa, to: a) zwycięstwo Malaka, b) zwycięstwo Revana będącego po Ciemnej Stronie Mocy? Czekamy na kolejne wieści, bowiem jest na co - KOTOR 2 to potencjalny hit.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016