strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 O stronie > Wassup?nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Raport z Bydgoskiego Spotkania Fanów Star Wars
wtorek · 20 kwietnia 2004 · 12:56 · Mike

Wraz z regionalizacją Holonetu nastała rewolucyjna zmiana w mentalności bydgoskich fanów Gwiezdnych Wojen. Otóż postanowili się oni spotkać. Czy był to pierwszy raz? Dla grupy osób, która z wielkim entuzjazmem stawiła się dnia 17.04.2004 na rynku w Bydgoszczy, było to spotkanie, którego nigdy wcześniej nie doświadczyli. Ci, co z wielu różnych, dziwnych i tajemniczych przyczyn, nie pojawili się na rynku, stracili wielką okazję, aby poznać ciekawych ludzi, którzy są obsesyjnie zakochani w gwiezdnej sadze. Lecz, aby nie robić wam wyrzutów sumienia, z góry uprzedzam, że postanowiono, aby w maju takie spotkanie powtórzyć. A te sobotnie zaczęło się bardzo ciekawie.

Gdy na pięć minut przed ustalonym czasem, pojawiłem się przy wejściu do biblioteki, przy rynku, nie znałem do tej pory żadnych innych fanów udzielających się na Holonecie. Tak więc nie zorientowałem się, że dwie osoby które siedziały na pobliskich ławkach, to także fani. Za chwilę jednak przyszedł fan, znany szerzej pod pseudonimem ArTooRo i dopiero on zaczął dopytywać się, czy aby my też nie jesteśmy miłośnikami SW. Jak się okazało, na ławkach siedzieli niedaleko siebie (lecz nie wiedząc o sobie) fan_STAR_WARS i Kicha. Tak więc w czwórkę, nieśmiale i jakby trochę wstydząc się siebie, zaczęliśmy rozmowę. Po krótkiej dyspucie o naszych marzeniach związanych z posiadaniem zbroi szturmowca, albo też Jango lub Boba Fetta, usłyszeliśmy, że za naszymi plecami pojawili się następni fani. Co ciekawe, wśród nich była dziewczyna - Ania, a także Long J.B. oraz przybyli z Torunia Rif i DarkMiagi. Po wstępnym wspólnym zapoznaniu się i pełnym nadziei, krótkim wyczekiwaniu na więcej osób (których już jednak nie było), udaliśmy się pod pobliskie parasole, aby na świeżym powietrzu zasmakować w tutejszym piwie.

Tak więc sobie siedząc przy stoliczkach, poruszaliśmy wiele tematów związanych z Gwiezdnymi Wojnami. Mówiliśmy między innymi o wyjeździe Mike’a na Jedi-Con 2004, tudzież o zbliżającym się Alderaanie. Rozważaliśmy kwestie związane z polskim fantomem SW i dyskutowaliśmy nad możliwością dalszych spotkań, tudzież znów w Bydgoszczy, a także w Toruniu. Dalej poczęliśmy komentować serial Clone Wars, wyrażać nasze opinie o postaciach Asajj Ventress, Durge, generała Grievousa, a także spekulowaliśmy na temat fabuły Epizodu III. Wspólnie wyraziliśmy swoje zniecierpliwienie w oczekiwaniu na premierę następnej części SW, a także wydanie Klasycznej Trylogii na DVD. Później poruszyliśmy kwestie komiksów, a w szczególności serii Republic. Wkrótce okazało się, że przybyli z Torunia fani, nie jedli obiadu i mają puste żołądki, więc udaliśmy się do pobliskiej pizzerii. Tutaj już chętniej mówiliśmy o sobie samych, dzięki czemu lepiej się poznaliśmy. Nie zabrakło także tematów starwarsowych. Mówiliśmy o naszych własnych, skromnych kolekcjach rzeczy związanych ze SW, a także o naszych dokonaniach jako fanów. Komentowaliśmy też ostatnie wydarzenia na Holonecie (m.in. zdjęcie dolnej, tylnej części ciała Admina). Wszystkich tematów naszych rozmów (sporadycznie przerywanych wypadami do sprytnie zamelinowanej toalety) nie da się wymienić. W końcu nasze spotkanie zaczęło zbliżać się ku końcowi. Pstryknęliśmy jeszcze kilka fotek, wspólnie wyraziliśmy nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie, pożegnaliśmy się i udaliśmy się do swoich domów, aby czym prędzej wyrazić swój entuzjazm wywołany spotkaniem, innym fanom na Holonecie.

Podsumowując, było to bardzo fajne spotkanie, w którym można było nawiązać bliższy kontakt z innymi fanami SW. Z niektórymi obiecaliśmy już sobie wymienić się grami, tudzież komiksami. Mam wielką nadzieję, że na tym nie poprzestanie i wkrótce nasza współpraca się zacieśni, a także że na następnym spotkaniu dołączy do nas więcej fanów. Tego dnia moc była z nami, fanami. Spotkanie Bydgoskich Fanów Star Wars odniosło sukces (przy niemałej pomocy toruńskich fanów, stąd może lepiej by mówić o bydgosko-toruńskim spotkaniu - dop. Rif ;)

Ante Gregu
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016