strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Epizod III > Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Spoiler: Czapki z głów, panowie...
sobota · 15 listopada 2003 · 22:36 · DarkMiagi · źródło: TheForce.Net

Poniżej prezentujemy garść plotek, dotyczących jednej konkretnej tragicznej sceny Epizodu III.

(SPOILER) Informacje skupiają się na scenie pogrzebu Padme. Choć nie ma pewności co do aktualności tychże przecieków, informator piszący do TFN jest przekonany, że ogólne elementy pozostaną te same.

Scena ma miejsce na Naboo; nie powinna ona zająć więcej czasu, niż scena ślubu w Epizodzie II. Wśród obecnych znajdziemy Sio Bibbla, Królową, wraz z słuzbą, rodzinę Padme, oraz przedstawicieli lojalistów. Nie ma pewności co do tego czy obecny będzie Bail Organa, jakoże inne źródło podaje, iż ten będzie w tym samym momencie doglądał Lei i zabezpieczał miejsce jej ukrycia. Z drugiej strony, jego właśnie możnaby spodziewać się wsród lojalistów. W scenie brak przepychu, który towarzyszył ujęciom z Naboo w poprzednich epizodach.

W tym momencie filmu jest już jasne, że Imperium jest 'u steru', przynajmniej z perspektywy lojalistów, którzy naturalnie są dość blisko wydarzeń politycznych. Nie jest do końca jasne czy Rząd Naboo zdaje sobie sprawę z tego co niosą ze sobą ostatnie wydarzenia; patrząc bardziej ogólnie, nie jest też jasne czy zdaje już sobie z tego sprawę reszta populacji Galaktyki.

Choć scena skupia się głównie na ceremonii pogrzebowej, wyraźnie czuć spięcie, które towarzyszy nieodłącznie uczestnikom; ukazana jest ich niepewność, psychiczne przygotowywanie się na to co może nadejść (i, z tego co już wiemy, nadejdzie).

Jest jeszcze jeden element sceny, o którym mówi inne źródło. Według niego, śmierć Padme to okazja do zebrania lojalistów, którzy swym przybyciem mieliby udowodnić swoje poparcie dla sprawy.

Inne informacje o scenie:

Padme wnoszona jest na cmentarzysko w unoszącej się w trumnie, co przypomina nieco scenę zamrożonego Hana Solo, transportowanego przez Cloud City.

Przygotowano szkice dla dwóch wariantów sceny - pierwszy, gdzie trumna jest otwarta, oraz drugi, gdzie jest zamknięta.

Dostępny jest już rysunek,przedstawiający fragment sceny.
(koniec spoilera)

Czapki z głów, panowie...
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016