strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Epizod III > Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Prywatnych sekretów Obi-Wana ciąg dalszy...
czwartek · 13 listopada 2003 · 18:16 · DarkMiagi · źródło: TheForce.Net

W dzisiejszej porcji spoilerów spojrzymy bliżej na pewną uczuciową więź między dwiema postaciami Epizodu III.

(SPOILER) Do tej pory wiadomo już było, że Obi-Wan Kenobi zaprzyjaźni się blisko z jedną z postaci z filmu. Okazuje się, że będzie to jeden z nowych clonetrooperów, których stworzenie jest już ostatnim krokiem przed tak przed wszystkich wyczekiwanymi Szturmowcami starej trylogii.

Clone/Stormtrooper, z którym fraternizuje się Ben, został stworzony w Fabryce Piechoty 011 (Trooper Factory 011) na Coruscant i jest prototypem Szturmowca. Jest jednym z niezliczonej rzeszy żołnierzy, wykreowanych na potrzeby Imperium (czego Obi-Wan naturalnie nie wie). Wspomniana wyżej fabryka na Coruscant jest jedną z wielu tego typu lokacji, rozsianych po galaktyce. Zobaczymy zatem, gdzie narodzili się Szturmowcy z klasycznej trylogii. W tym miejscu proponuję przypomnieć sobie numerki na plecach Szturmowców. Pamiętacie?

Na plecach 'kumpla' Bena widnieje numer 011, który oznacza fabrykę, w której został stworzony. Obi-Wan nadaje mu imię, brzmiące po angielsku podobnie do sekwencji 011 ("OH11"). W filmie będziemy świadkami dialogu pomiędzy nimi, podczas którego nawiąże się wspomniana przyjaźń. W krytycznym jednak momencie filmu, gdy Palpatine obraca wszystkie klony przeciw Jedi, OH11, będący w pobliżu Kebobiego, zaczyna zachowywać się dziwnie, sztywno, niemal jak robot; tak, jakby ktoś nim kontrolował. Obi-Wan prędko zdaje sobie sprawę z tego co się święci, włącza swój miecz i tnie OH11 przez klatkę piersiową. Klon pada bez ruchu na ziemię, wciąż jednak z blasterem w ręce. Scenie towarzyszy dialog, dopełniający u widza uczucie niewypowiedzianego smutku. Brzmieć on będzie mniej więcej tak:


011: "Cel Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi, Namierzony."
Cięcie mieczem, klon upada
Kenobi: "Dla ciebie zawsze byłem Benem, przyjacielu... Żegnaj."

(koniec spoilera)

Wzruszenie odbiera mi mowę, więc znikam po chusteczki. Enjoy.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016