strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Epizod III > Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Spoiler: prywatny sekret Obi-Wana
wtorek · 11 listopada 2003 · 22:51 · DarkMiagi · źródło: TheForce.Net

Wiewiórki z TFN donoszą o dość ciekawym elemencie Epizodu III, który rzuci światło na pewną nie do końca rozwiązaną kwestię ze starej trylogii. Wiecej poniżej.

(SPOILER) Wśród fanów od długiego czasu trwa dyskuja, na temat tego w jakich okolicznościach Obi-Wan zmienił imię na "Ben", które to imię pada w Nowej Nadziei. Spekulowano, iż ostateczna odpowiedź pojawi się w Epizodzie III i wygląda na to, że tak się faktycznie stanie. Jak?

Okazuje się, iż prawdziwe imię Kenobiego to właśnie Ben, wszyscy jednak nazywali go Obi-Wan tak długo, że nikt już nie pamiętał tego pierwotnego imienia. W EpIII jest scena, w której Obi-Wan i Anakin latają po galaktyce nowymi Jedi Star/Tie-fighterami; podczas zażartej walki z wrażymi siłami, Anakin, który już wcześniej odkrył prawdziwe imię Kenobiego (nie jest to pokazane w filmie), zwraca się do niego per Ben, by rozluźnić nieco atmosferę. Obi-Wan odpowiada słowy: "To nie jest dobry moment na żarty, Anakinie! Poza tym wiesz, że nie lubię, gdy mnie tak nazywasz". Anakin jednak naciska dalej, pytając: "Czy Qui-Gon kiedykolwiek znał twoje prawdziwe imię?". Obi-Wan niszczy kilka statków wroga i stwierdza, że boi się, że teraz wszyscy będą już je znać, skoro zna je Anakin.

Dalej można już spekulować, że kiedy Anakin przejdzie na Ciemną Stronę, Obi-Wan ucieknie, by ukryć się na planecie, do której Vader nie chciałby powrócić. Przybiera imię Ben, by przypominało mu ono boleśnie o jego związku z upadłym padawanem, czoła któremu pewnego dnia przyjdzie mu stawić.
(koniec spoilera)

Nie całkiem to, czego spodziewaliście się po tytule, hm?
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016