strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Tartakovsky o Clone Wars
piątek · 7 listopada 2003 · 22:50 · DarkMiagi · źródło: Washington Post, TFN

Czwartkowe wydanie Washington Post online zawiera krótki wywiad z Gennedym Tartakovskym, gdzie prócz ogólnych pytań o upodobania twórcy Dextera jeśli chodzi o Gwiezdne Wojny (jego ulubione postacie to Han Solo i Chewbacca), padają też bardziej konkretne, dotyczące animowanego Clone Wars.

Dlaczego odcinki są trzyminutowe?

Początkowo, Lucas chciał, by odcinki trwały jedynie minutę. W rozmowie z Cartoon Network jednak, usłyszał, że do pracy może zasiąść team, który stworzył "Samurai Jack'a", ale nie chcą oni zejść poniżej trzech minut. Na co Lucas powiedział "O, uwielbiam 'Samurai Jack'a', może być i trzy minuty".

W jednym z odcinków będziemy świadkami sceny (SPOILER) podwodnej walki Kita Fisto, w której używa miecza świetlnego (koniec spoilera), można więc powiedzieć, iż otrzymałeś dość dużą swobodę w tworzeniu opowiadań. Jednak są zapewnie też i restrykcje?

Cała akcja musi zawierać się w okresie pomiędzy Epizodami II i III, więc będziemy po prostu opowiadać historie z Wojen Klonów. Trzymamy się też nieco z dala jeśli chodzi o związek Padme i Anakina. Także robimy po prostu to, co sami chcielibyśmy zobaczyć jako fani i jako twórcy filmu... Lucas zmienił jedynie nazwy kilku planet i parę lokacji.

Postacie wyglądają nieco inaczej niż w filmach, lecz czy są jeszcze jakieś inne zmiany?

Jedyne postacie, jakie zmieniliśmy w niewielkim stopniu, to dwóch 'bad-guy'ów' - Durge (zamknięty w pancerzu łowca nagród) i Asajj Ventress (zabójczyni, uzbrojona w dwa miecze świetlne).


Na koniec dodam jeszcze, iż, jeśli wierzyć plotkom, do końca tego roku Clone Wars Cartoon pojawi się na DVD.

P.S. Po czacie na Hyperspace z G. Tartakovskym i P. Rudishem można wywnioskować m.in., że istnieje duże prawdopodobieństwo powstania więcej niż 20 epizodów.


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016