strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Alec Guinness - zwierzenia o Nowej Nadziei
wtorek · 23 wrzesnia 2003 · 16:31 · Rif · źródło: Onet.pl

Ciekawostkę z okresu kręcenia klasycznej trylogii przynosi Onet.pl Musimy przyznać, że nareszcie możemy poznać coś więcej o stosunku Sir Aleca Guinnessa do swej roli Obi-Wana Kenobi i jego późniejszej zmianie punktu widzenia.

Onet.pl donosi:

Listy i wspomnienia Aleca Guinnessa opublikowane w wydanej niedawno biografii ujawniają niechęć aktora do "Gwiezdnych Wojen".

Zmarły przed 3. laty brytyjski gwiazdor zagrał w trylogii George'a Lucasa Obiego-Wana Kenobi, w którego w najnowszych częściach wcielił się Ewan McGregor.

Z listów i pamiętników aktora zamieszczonych w książce Piersa Paula Reada, "Alec Guinness: The Authorised Biography" wynika, że Guinness był zadowolony jedynie z gaży w wysokości 150 tysięcy dolarów oraz 2% udział w zyskach.

W liście do przyjaciółki Anne Kaufman aktor napisał: "Nie mogę powiedzieć, że podoba mi się ten film. Każdego dnia dostaję wielkie arkusze różowego papieru z nowymi dialogami, ale żadne z nich nie czynią mojej postaci bardziej zrozumiałą albo chociaż znośniejszą. Myślę tylko z wdzięcznością o uroczym honorarium, które zapewni mi byt do kwietnia przyszłego roku. (…) Mark Hammill i Tennyson (chyba coś pokręciłem) Ford... taki ociężały i niezgrabny młody człowiek, który prawdopodobnie jest bardzo inteligentny i zabawny – mój Boże, oni sprawiają, że czuję się jak 90-latek, a traktują mnie jakbym miał 106 lat. O, Harrison Ford, słyszałaś może o nim?"

W swoim dzienniku gwiazdor zapisał: "Żałuję, że występuję w tym filmie, chociaż dzięki niemu zarabiam. Lubię swoich współpracowników, ale to nie jest aktorstwo. Żałosne dialogi ulegają ciągłym zmianom, które nie wnoszą zbytniej poprawy, a ja czuję, że jestem stary i straciłem kontakt z młodymi."

Bolesne doświadczenia Guinnessa zostały nagrodzone po obejrzeniu ostatecznej wersji filmu, bowiem w innym miejscu dziennika zapisał on: "To zawrotny i technicznie doskonały spektakl – ekscytujący, bardzo głośny i serdeczny."


Czyli można zauważyć, że wcześniejsza niechęć, przerodziła się w sympatię. I w takim też tonie były późniejsze refleksje wypowiadane przez zmarłego przed kilku laty aktora.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016