strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Holonet - już nie tylko fantazja
wtorek · 16 wrzesnia 2003 · 12:07 · Rif · źródło: PCLab.pl

Jeszcze kilka lat, a kolejna rewolucja przybliży nas do technologii rodem z Gwiezdnych Wojen. Tym razem dużymi krokami zbliża się do nas holonet. Pamiętacie zapewne urządzenia holograficzne, którymi posługiwano się w sadze. Już teraz podobne obrazy wyświetlać może prototypowe urządzenie, o którym poczytajcie za serwisem PCLab.pl:

Firma IO2 Technology zbudowała działający prototyp monitora nowej generacji, o konstrukcji znanej do tej pory z filmów sci-fi. To tzw. heliodisplay, który wyświetla obraz nie dzięki ekranowi, ale wprost w powietrzu.

Działający model tego bardzo interesującego rozwiązania może pokazywać obrazy z takich źródeł jak telewizja czy komputer. Przez projekcje, które są w pełni trójwymiarowym widowiskiem można swobodnie przechodzić. Obecnie, wyświetlane obrazy mogą mieć około 27 cali przekątnej. Firma nie rezygnuje z dalszych eksperymentów, ich kolejne urządzenie ma generować obrazy o przekątnej 42, a nawet 150 cali.

Podstawową rozdzielczością z jaką działa system jest 800 na 600 punktów. Kontrast wynosi około 200:1. IO2 Technology pozwoliło też ewentualnemu użytkownikowi takiego monitora na „dotykowy” kontakt z wyświetlaną treścią. Mierzące 800 mm na 300 mm na 420 mm urządzenie waży prawie 30 kilogramów”
Zapraszam do zajrzenia na stronę twórców tej bliskiej nam technologii. Znajdziecie na niej zdjęcia, a także pliki video pokazujące opisywany holoprojektor.

Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016