strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
SFera 20 grudnia
środa · 18 grudnia 2002 · 11:08 · Rif

Jak wyczytacie z poniższej informacji prasowej lada dzień będzie można zakupić nowy magazyn poświęcony fantastyce, który fanów Gwiezdnych Wojen ma zamiar zdobyć comiesięcznym dwustronicowym działem.


"SFera" - nowy miesięcznik o science-fiction i fantasy

Bydgoszcz, 18.12.2002 - 20 grudnia na rynku pojawi się pierwszy numer czasopisma "SFera". Jest to miesięcznik skierowany do młodych i starszych miłośników science-fiction i fantasy. Na 64 stronach pisma (pełny kolor) czytelnik znajdzie całe spektrum zagadnień związanych z literaturą, filmem, komiksem, grami. W przeciwieństwie do podobnych tematycznie pism ukazujących się na rynku, "SFera" nie koncentruje się na drukowaniu opowiadań.

"Główny nacisk został położony na teksty autorskie analizujące poszczególne aspekty literatury czy filmu s-f i fantasy. W magazynie znajdą się materiały odnoszące się do aktualnych zjawisk w kulturze popularnej" - mówi Piotr Pieńkowski, redaktor naczelny. W pierwszym numerze sporo miejsca poświęcono ekranizacji "Dwóch Wież" na podstawie dzieła J.R.R. Tolkiena.

Wyróżnikiem "SFery" jest szereg działów-klubów skierowanych do fanów poszczególnych zagadnień. W miesięczniku znajdują się kluby Gwiezdnych Wojen, Star Treka, Władcy Pierścieni, Gier fabularnych oraz Gier Komputerowych. O specyfice "SFery" decydują także działy poświęcone nauce i paranauce. Ważną częścią pisma są także recenzje książek s-f i fantasy, komiksów, nowości kinowych oraz filmów wydawanych na kasetach i dvd.

Na łamach "SFery" pojawi się także trzystronicowy komiks Andrzeja Janickiego do scenariusza Macieja Jasińskiego i Łukasza Chmielewskiego, zatytułowany "Red i podróbki Marylin Monroe".

Zapraszamy do lektury.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016