strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Komiksowy Amber
piątek · 20 wrzesnia 2002 · 21:37 · Rif

Prawdziwy jest Sith tylko z wymalowaną klatąPrzybliżamy komiksy ukazujące się w Stanach, robimy smaka recenzjami najciekawszych pozycji, a zapominamy o donoszeniu o tak licznie ukazujących się pozycjach komiksowych na naszym podwórku. Obiecując poprawę przystępujemy do nadrobienia zaległości.

Statek ci w okoGroźne oblicza maulowej facjaty zwiastują, że oto nastał czas powrotu złowrogich Sithów z zaświatów. Polskie wydanie Dartha Maula uśmiecha się do nas z półek księgarskich od miesiąca już, a oba tomy, na jakie została podzielona owa opowieść wyceniono na 19,80 PLN za sztukę. Na stronie Ambera cena jest przyjaźniejsza i jeden tom kosztuje 14,80 PLN. Oto, co możemy przeczytać na odwrocie okładki:Ukrywając się od wielu pokoleń, przewrotni Sithowie czekali na odpowiednią chwilę, by się ujawnić i dokonać zemsty na Zakonie Jedi. Tuż przed blokadą Naboo przez Federację Handlową przystępują do realizacji planu obalenia Republiki. Podstępny Lord Sithów, Darth Sidious, wie jednak, że na jego drodze stoi potężny przestępczy syndykat - Czarne Słońce, obejmujące zasięgiem całą galaktykę. Wysyła więc swego bezlitosnego i śmiertelnie skutecznego ucznia, Dartha Maula, żeby rozprawił się z przeciwnikami - tak bezwzględnie, jak potrafi tylko władca Ciemnej Strony Mocy!Ostatnim mega hitem Ambera jest komiksowa adaptacja trylogii Timothy'ego Zahna, czyli Dziedzic Imperium. Recenzję wydania oryginalnego znajdziecie tu, a pierwsze dwa tomy polskiego wydania dostępne są już w księgarniach po cenach identycznych jak wspomniany wyżej Darth Maul.
Pięć lat po wydarzeniach Powrotu Jedi księżniczka Leia i Han Solo są małżeństwem i oczekują narodzin bliźniąt. Luke Skywalker został pierwszym z dawna oczekiwanych rycerzy Jedi. Lecz o tysiące lat świetlnych od nich wielki admirał Thrawn obejmuje dowództwo nad niedobitkami imperialnej floty. Jego dwa decydujące odkrycia mogą unicestwić stworzoną przez Sojusz Rebeliantów Nową Republikę.Jak już nas zdążył Amber przyzwyczaić wszystkie komiksy zdobi twarda oprawa i doskonałej jakości papier. Ja zaś doniosę od siebie o kilku babolach, które spędzają mi sen z powiek. Otóż uważam, że poszczególne tomy są zbyt szczupłe. Na tom składają się raptem dwa odcinki zeszytowe. I tym sposobem Dziedzic Imperium został podzielony na trzy tomy. Czy nie można by podzielić go jedynie na dwa, umieszczając w każdym po trzy pojedyncze zeszyty? Napewno wydawnictwo nie ucierpiałoby na takim zabiegu finansowo, a i czytelnicy byliby ogromnie zadowoleni.

Ze strony edytorskiej może uzna ktoś mą uwagę za szukanie dziury w całym (sam tak zresztą uważam), ale wydaje mi się, że drukarnia powinna nieco lepiej przyłożyć się do kolorów, którym brakuje ostrości oryginalnych wydań.

Trzecia uwaga tyczy się przyszłości. Niedługo uzupełnimy wszelkie pozycje, których wydanie planuje Amber, a wśród nich znajdziemy opowieść Darkness. Nie bardzo rozumiem, jaki sens ma przybliżanie rodzimym czytelnikom odrębnej co prawda opowieści, ale umieszczonej oryginalnie w serii Star Wars Ongoing #32-35 i nawiązującej do przygód jej bohaterów ukazanych we wcześniejszych numerach. Nie lepiej już wydawać Ongoing od pierwszych zeszytów, albo zająć się innymi ciekawymi pozycjami? To przyszłość, a jak wszystko dobrze pójdzie, jeszcze we wrzesniau ukaże się ostatni tom Dziedzica Imperium oraz pojawi się pierwszy tom, ponownie zapowiedzianej na trzy tomy serii Ciemna Strona Mocy, będącej kontynuacją powieściowej trylogii Timothy'ego Zahna.


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016